CBŚ rozbiło grupę porywaczy

Rzeczy znalezione u zatrzymanych bandytów. Fot. KWP Bydgoszcz

BYDGOSZCZ. Przywódca porywaczy był zaledwie pół roku na wolności. Wcześniej odsiadywał kilka wyroków.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę zajmującą się m.in. pozbawieniem wolności ze szczególnym udręczeniem pokrzywdzonego. Podejrzani są związani ze środowiskiem pseudokibiców bydgoskiego klubu piłkarskiego. Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00, gdy policjanci weszli jednocześnie do 12 mieszkań w Solcu Kujawskim.

W akcji oprócz policjantów CBŚ wzięli udział także funkcjonariusze z Sekcji Antyterrorystycznej i Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy oraz z Solca Kujawskiego. W 12 mieszkaniach zatrzymano łącznie 8 mężczyzn i kobietę.

Materiał dowodowy zgromadzony przez CBŚ pozwolił prokuratorowi na przedstawienie im zarzutów pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Do przestępstwa tego doszło w maju 2011r. kiedy to sprawcy uprowadzili mieszkańca Solca Kujawskiego, wywieźli go do lasu i tam bijąc wymusili od niego pieniądze w zamian za uwolnienie. Jak wynika z ustaleń CBŚ czterej mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców bydgoskiego klubu. Ich nieformalny przywódca o pseudonimie Pershing był wielokrotnie karany za przestępstwa kryminalne. Na wolności był dopiero pół roku. W przeszukanych mieszkaniach policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 120g marihuany, ponad 70g amfetaminy i 10 tabletek ekstazy. Teraz narkotyki trafią na badania do policyjnego laboratorium. Gdy potwierdzą się wyniki testów zatrzymani mogą usłyszeć także zarzuty posiadania narkotyków. Rozliczeniem pięciu pozostałych osób zajmą się policjanci z Solca Kujawskiego.

KWP Bydgoszcz, ga

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.