CBŚ rozpracował szajkę przemytników

Fot. Centralne Biuro Śledcze

KRAJ. 6,3 mln sztuk nielegalnych papierosów zabezpieczyli policjanci CBŚ w zlikwidowanym pod Poznaniem magazynie i ciężarówce z transportem wełny mineralnej. Bezakcyzowe papierosy pochodzące z Litwy, Rosji i Ukrainy trafiały do podpoznańskiego magazynu. Po przepakowaniu, w różnych ładunkach, przewożone były na Wyspy Brytyjskie. W ręce funkcjonariuszy wpadli trzej mężczyźni.

W okolicach Gniezna funkcjonariusze zatrzymali samochód ciężarowy z ładunkiem wełny mineralnej wykorzystywanej do ocieplania budynków. Jak się okazało, wewnątrz wełny znajdowały się ukryte paczki z papierosami. W tym samym czasie w okolicach Obornik policjanci i celnicy wkroczyli do magazynu, gdzie pakowano i magazynowano papierosy. Łącznie zabezpieczono aż 6,3 mln sztuk papierosów, a których Skarb Państwa stracił prawie 5 mln zł.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zajmowali się tą sprawą od kilku miesięcy. Początkowo sprawdzali informacje mówiące o kanale przerzutowym do Anglii wiodącym przez Wielkopolskę. Okazało się jednak, że w okolicach Poznania został zorganizowany przez przemytników magazyn i miejsce, gdzie przepakowywano papierosy do dalszych transportów. Trafiały tu papierosy z Litwy, Rosji i Ukrainy, które ukrywane w różnych ładunkach przewożone były następnie na Wyspy Brytyjskie, gdzie ich cena jest nawet sześciokrotnie wyższa.

Mężczyznom grozi kara dwóch lat więzienia i wysokie grzywny. Dwaj organizatorzy tego przedsięwzięcia, mieszkańcy Wielkopolski zostali tymczasowo aresztowani.

ga, KWP Poznań

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments