Celny strzał WSPiA

Pierwsze strzały na strzelnicy oddali generał Adam Rapacki oraz płk Andrzej Sąsiadek. Fot. WSPiA

RZESZÓW. Nowoczesna strzelnica elektroniczna Wyższej Szkoły Prawa i Administracji to najnowocześniejsze takie urządzenie na Podkarpaciu.

We wtorek, 21 maja, w Wyższej Szkole Prawa i Administracji oficjalnie otwarto najnowocześniejszą na Podkarpaciu strzelnicę elektroniczną. Jest to urządzenia, na którym będą trenować studenci m.in. kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Wszystko po to, aby ułatwić absolwentom WSPiA ubieganie się o pracę w służbach mundurowych. Pierwsze strzały oddali na niej generał Adam Rapacki oraz płk Andrzej Sąsiadek.

Nowoczesna strzelnica elektroniczna powstała w budynku Collegium Securitatis Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Jak tłumaczy prof. Jerzy Posłuszny, rektor uczelni, budynek oddany został do użytku w grudniu 2011 roku. – Wtedy też mówiłem, że oddajemy budynek, który ma służyć profesjonalnemu szkoleniu studentów kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Profesjonalnemu pod względem merytorycznym jak i praktycznym. I dziś pokazujemy, że tej idei się trzymamy. Nasza strzelnica elektroniczna to najnowocześniejsze takie urządzenie na Podkarpaciu. Przyjechało do nas prosto z USA, a już od jutra będą ćwiczyć na nim studenci. Chcemy jednak umożliwić również treningi służbom mundurowym, które współpracują z naszą uczelnią – tłumaczył prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA. Dodał, że cieszy go, iż uroczystość otwarcia strzelnicy elektronicznej WSPiA zaszczyciły obecnością osoby, które są historią polskich służb, czyli gen. Adam Rapacki (były Wiceminister Spraw Wewnętrznych, legendarny twórca Centralnego Biura Śledczego) oraz płk Andrzej Sąsiadek (ekspert z zakresu wywiadu gospodarczego, były funkcjonariusz UOP oraz MSW).

Strzelnica elektroniczna WSPiA to jedyny taki uczelniany system na Podkarpaciu. Pozwala na szkolenie na każdym poziomie zaawansowania. Ze strzelnicy będą korzystać głównie studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne podczas zajęć z przedmiotu „Użycie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej”.

Strzelnica w zależności od konfiguracji pozwala na prowadzenie treningu przy pomocy emiterów laserowych widzialnych i niewidzialnych, a także przy użyciu prawdziwej broni. Strzelnica wyposażona jest w repliki broni Glok 17 i Beretta z symulatorem odrzutu, imitującym użycie prawdziwej broni palnej. Dodatkowo w zestawie znalazło się wyposażenie do ćwiczeń z prawdziwą bronią.

Ćwiczenia treningowe wyświetlane są na ekranie przy pomocy rzutnika multimedialnego. W zależności od oprogramowania zainstalowanego na komputerze może to być trening strzelecki lub interaktywna symulacja interwencji oparta na scenariuszach filmowych, której finał uzależniony jest od postawy, działań i środków przymusu użytych przez ćwiczącego.

Strzelnica została kupiona przez uczelnię, aby jeszcze lepiej przygotować studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji do przyszłej pracy w różnych służbach mundurowych.

Opr. ar

 

do “Celny strzał WSPiA”

 1. Pajda

  Agent specjalny (ekspert) ze szkoły specjalnej. Czy to prawda, że był zatrzymany, aresztowany i skazany?

 2. ej dzej

  Ad Zbyszek – co to za pojęcie wymyśliłeś ” otwarty kurek” !!! Zamek w pistolecie cofa się i basta , po kciuku !!!

 3. Zbyszek

  Te panienki nie strzelają z broni z „otwartym” kurkiem!!!

 4. piter

  ….drugie zdjęcie świadczy o braku bladego pojęcia o strzelaniu z broni krótkiej.Panienka za chwilę straci kciuk :)

 5. ej dzej

  Lepiej nie niech zainwestują w kadrę, bo już po zdjęciach widać, że bladego pojęcia nie mają o strzelaniu.Na zdjęciu pierwszym totalnie nie prawidłowy chwyt, po pierwszym strzale uszkodzony kciuk.

 6. Leviathan667

  hie hie hie

 7. leon

  Lipa straszna, są do tyłu.
  Ja już 20 lat temu bawiłem się czymś takim w swoim domu- Duck Hunt – PEGASUS.

 8. Janusz

  Adam Rapacki – Tak , a gdzie Komendant Wojewódzki Policji z Rzeszowa?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.