Celny strzał WSPiA

Pierwsze strzały na strzelnicy oddali generał Adam Rapacki oraz płk Andrzej Sąsiadek. Fot. WSPiA

RZESZÓW. Nowoczesna strzelnica elektroniczna Wyższej Szkoły Prawa i Administracji to najnowocześniejsze takie urządzenie na Podkarpaciu.

We wtorek, 21 maja, w Wyższej Szkole Prawa i Administracji oficjalnie otwarto najnowocześniejszą na Podkarpaciu strzelnicę elektroniczną. Jest to urządzenia, na którym będą trenować studenci m.in. kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Wszystko po to, aby ułatwić absolwentom WSPiA ubieganie się o pracę w służbach mundurowych. Pierwsze strzały oddali na niej generał Adam Rapacki oraz płk Andrzej Sąsiadek.

Nowoczesna strzelnica elektroniczna powstała w budynku Collegium Securitatis Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Jak tłumaczy prof. Jerzy Posłuszny, rektor uczelni, budynek oddany został do użytku w grudniu 2011 roku. – Wtedy też mówiłem, że oddajemy budynek, który ma służyć profesjonalnemu szkoleniu studentów kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Profesjonalnemu pod względem merytorycznym jak i praktycznym. I dziś pokazujemy, że tej idei się trzymamy. Nasza strzelnica elektroniczna to najnowocześniejsze takie urządzenie na Podkarpaciu. Przyjechało do nas prosto z USA, a już od jutra będą ćwiczyć na nim studenci. Chcemy jednak umożliwić również treningi służbom mundurowym, które współpracują z naszą uczelnią – tłumaczył prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA. Dodał, że cieszy go, iż uroczystość otwarcia strzelnicy elektronicznej WSPiA zaszczyciły obecnością osoby, które są historią polskich służb, czyli gen. Adam Rapacki (były Wiceminister Spraw Wewnętrznych, legendarny twórca Centralnego Biura Śledczego) oraz płk Andrzej Sąsiadek (ekspert z zakresu wywiadu gospodarczego, były funkcjonariusz UOP oraz MSW).

Strzelnica elektroniczna WSPiA to jedyny taki uczelniany system na Podkarpaciu. Pozwala na szkolenie na każdym poziomie zaawansowania. Ze strzelnicy będą korzystać głównie studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne podczas zajęć z przedmiotu „Użycie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej”.

Strzelnica w zależności od konfiguracji pozwala na prowadzenie treningu przy pomocy emiterów laserowych widzialnych i niewidzialnych, a także przy użyciu prawdziwej broni. Strzelnica wyposażona jest w repliki broni Glok 17 i Beretta z symulatorem odrzutu, imitującym użycie prawdziwej broni palnej. Dodatkowo w zestawie znalazło się wyposażenie do ćwiczeń z prawdziwą bronią.

Ćwiczenia treningowe wyświetlane są na ekranie przy pomocy rzutnika multimedialnego. W zależności od oprogramowania zainstalowanego na komputerze może to być trening strzelecki lub interaktywna symulacja interwencji oparta na scenariuszach filmowych, której finał uzależniony jest od postawy, działań i środków przymusu użytych przez ćwiczącego.

Strzelnica została kupiona przez uczelnię, aby jeszcze lepiej przygotować studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji do przyszłej pracy w różnych służbach mundurowych.

Opr. ar

 

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
PajdaZbyszekpiterej dzejLeviathan667 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pajda
Gość
Pajda

Agent specjalny (ekspert) ze szkoły specjalnej. Czy to prawda, że był zatrzymany, aresztowany i skazany?

ej dzej
Gość
ej dzej

Ad Zbyszek – co to za pojęcie wymyśliłeś ” otwarty kurek” !!! Zamek w pistolecie cofa się i basta , po kciuku !!!

Zbyszek
Gość
Zbyszek

Te panienki nie strzelają z broni z „otwartym” kurkiem!!!

piter
Gość
piter

….drugie zdjęcie świadczy o braku bladego pojęcia o strzelaniu z broni krótkiej.Panienka za chwilę straci kciuk :)

ej dzej
Gość
ej dzej

Lepiej nie niech zainwestują w kadrę, bo już po zdjęciach widać, że bladego pojęcia nie mają o strzelaniu.Na zdjęciu pierwszym totalnie nie prawidłowy chwyt, po pierwszym strzale uszkodzony kciuk.

Leviathan667
Gość
Leviathan667

hie hie hie

leon
Gość
leon

Lipa straszna, są do tyłu.
Ja już 20 lat temu bawiłem się czymś takim w swoim domu- Duck Hunt – PEGASUS.

Janusz
Gość
Janusz

Adam Rapacki – Tak , a gdzie Komendant Wojewódzki Policji z Rzeszowa?