Celował pistoletem w kryminalnych na służbie

Na zdjęciu bandyta, który napadł na policjantów. Fot. kadr z filmu KWP Gdańsk

SŁUPSK. Pijany bandyta chciał zabrać pieniądze… policjantom.

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi Słupska, który zaatakował nocą dwóch mężczyzn. Sprawca wycelował w ich kierunku pistolet, żądając wydania pieniędzy. Miał wyjątkowego pecha, bo napadł na policjantów z wydziału kryminalnego pełniących służbę po cywilnemu. Funkcjonariusze po pościgu szybko go złapali. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Do dwóch policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy w nocy pełnili służbę po cywilnemu, podszedł młody człowiek. Mężczyzna zaszedł ich od tyłu i kazał oddać im pieniądze. W ręku trzymał pistolet. Policjanci natychmiast zareagowali. Początkowo próbowali rozmawiać z napastnikiem. W pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy wykorzystując moment nieuwagi napastnika wyjął legitymację służbową oraz broń z kabury, wzywając go do porzucenia pistoletu. Sprawca, gdy zdał sobie sprawę na kogo napadł zaczął uciekać, jednak po chwili został zatrzymany. Kryminalni obezwładnili mężczyznę i zabezpieczyli posiadany przez niego pistolet. Jak się okazało, była to broń gazowa, którą mężczyzna posiadał nielegalnie.

W chwili zatrzymania 20-latek był nietrzeźwy – miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został już przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty rozboju. Teraz decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

KWP Gdańsk, ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments