Cenna wygrana

I LIGA. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wczoraj koszykarze rzeszowskiego AZS-u. We własnej hali zdecydowanie ograli drużynę STACO Niepołomice.

Nasz zespół nie był faworytem tego starcia. Pierwsza kwarta zdawała się potwierdzać te prognozy. Goście byli skuteczniejsi i wyszli na 7-punktoiwe prowadzenie. Być może ich to uśpiło, bo kolejna odsłona tego pojedynku, miała diametralnie inny przebieg. Przyjezdni zupełnie się pogubili, natomiast miejscowi zagrali jak w transie. Inna sprawa, że rywale dali im sporo okazji, do zdobycia tzw. łatwych punktów.

Wysokie prowadzenie osiągnięte przed przerwą, dawało nadzieję, że akademicy nie wypuszczą szansy na ogranie wyżej notowanego rywala. Tak się rzeczywiście stało, w II kwarcie nadal to oni prezentowali się lepiej, a z biegiem czasu niepołomiczanie przestali wierzyć w odrobienie strat i oddali końcówkę meczu bez walki.

AZS Rzeszów – STACO Niepołomice 81:59 (15:22, 31:11, 21:14, 14:12)

AZS:

Biela 14 (4×3), Doliński 5, Pilecki 14 (2×3), Dworak 2, Skop 2, Sowa 10, Osiniak 18 (1×3), Żmudka 8 (2×3), Kielar 8, Prokp 0, Brud 0, Michalski 0

STACO:

Kania 3 (1×3), Kupczyk 1, Dziura 8, Piskorz 15 (2×3), S. Kunc 0, D. Kunc, Graczyk 0, Ostrowski 8, Gworek 5 (1×3), Mróz 17, Winairski 2