Cenne skarby pod większą ochroną

Wnętrza zamku Tarnowskich już są skarbnicą dzieł malarstwa europejskiego formatu, a wkrótce wzbogacą się o kolejne cenne eksponaty, których bezpieczeństwo musi być
zapewnione. Fot. Bogdan Myśliwiec

Zmodernizowano system ochrony przeciwpożarowej w zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. Zbiory mającego tam siedzibę Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega nareszcie są bezpieczniejsze.

Zakończyły się roboty budowlane mające na celu modernizację systemu ochrony przeciwpożarowej głównej siedziby Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, zamku Tarnowskich. Nareszcie w budynku są działające czujniki dymu, profesjonalne drzwi przeciwpożarowe czy oświetlenie ewakuacyjne drogi pożarowej działające nawet w sytuacji braku napięcia w sieci.
– Mając w pamięci tragiczną grudniową noc z 1927 roku, gdy w pożarze zamku śmierć poniosło dziewięcioro mieszkańców miasta, ginąc pod zawalonym stropem Sali Wielkiej, cieszy, że nareszcie mamy w zamku ochronę przeciwpożarową z prawdziwego zdarzenia. Sprawny i działający system służył będzie zarówno ochronie zdrowia i życia ludzkiego, ale też ochronie zgromadzonych w muzeum eksponatów. Całość kosztów związanych z modernizacją systemu ochrony przeciwpożarowej w zamku pokryto z budżetu miasta – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.
W ramach robót wymieniono drzwi na przeciwpożarowe, wykonano ścianki działowe w celu wydzielenia stref pożarowych, poszerzono drogę pożarową, wykonano też niezbędne roboty elektryczne wraz z montażem wyłącznika przeciwpożarowego. Prace obejmowały też wykonanie systemu sygnalizacji pożarowej i oddymiania, w tym montaż klap oddymiających, urządzeń sygnalizacyjnych wraz z okablowaniem, zamontowano też hydrant z obudową. Prace kosztowały ponad 270 tysięcy złotych.

mrok

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pompo
Pompo
2 dni temu

Pamiętacie PiSowską aferę z Damą z Łasiczką. Tak się lody kręci za PiSu