Cenny sprzęt dla noworodków

Sprzęt WOŚP trafi do Tarnobrzega jeszcze w tym roku i pozwoli na doposażenie oddziału, na który co miesiąc trafia kilkadziesiąt noworodków. Fot. Bogdan Myśliwiec
Sprzęt WOŚP trafi do Tarnobrzega jeszcze w tym roku i pozwoli na doposażenie oddziału, na który co miesiąc trafia kilkadziesiąt noworodków. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Sprzęt Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbogaci oddział noworodkowy tarnobrzeskiego szpitala.

Sprzęt zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafi wkrótce na Oddział Noworodków, Wcześniaków i Patologii Noworodka Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Ostatni raz aparatura zakupiona przez WOŚP trafiła do lecznicy w 2009 roku.

– Udało nam się otrzymać zapewnienie, że dostaniemy sprzęt na oddział noworodków – mówi Krzysztof Stolarski, zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego. – Będzie to sprzęt w postaci inkubatora, kardiomonitora, lampy do fototerapii i bilirubinometru. Oceniam, że wartość tego sprzętu to jest grupo ponad 100 tysięcy złotych i nie ukrywam, że bardzo wspomoże on pracę tego oddziału.

Ostatni raz tarnobrzeski szpital otrzymał sprzęt od WOŚP w 2009 roku. Nowy sprzęt powinien trafić do lecznicy jeszcze w tym roku.

– Sprzęt, który trafi na oddział noworodkowy, to oczywiście także wsparcie dla oddziału położniczego – mówi Grzegorz Sałata, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego tarnobrzeskiego szpitala. – Taki sprzęt pomoże nam w decyzji o wcześniejszym rozwiązaniu ciąży zagrożonych.

W marcu br. w związku z decyzją dyrekcji tarnobrzeskiego szpitala wymieniono całą obsadę lekarzy na oddziale położniczo-ginekologicznym. Obecnie pracuje na nim 11 lekarzy, którzy w dni operacyjne pracują w 5-osobowej, a w dni nieoperacyjne w 3-osobowej obsadzie. Miesięcznie na oddziale rodzi się około 50 dzieci. Wykonuje się także operacje ginekologiczne.

– Od 6 maja wykonaliśmy 133 operacje ginekologiczne, w tym 49 operacji laparoskopowych, czyli takich które są wykonywane bez konieczności rozcięcia brzucha.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments