Centrum Komunikacyjne na dworcu

Plan rozwoju dla PKS-u na najbliższe dwa lata zakłada między innymi utworzenie na dworcu w Krośnie Centrum Komunikacyjnego. Fot. Wioletta Zuzak
Plan rozwoju dla PKS-u na najbliższe dwa lata zakłada między innymi utworzenie na dworcu w Krośnie Centrum Komunikacyjnego. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. PKS-owi Krosno na razie upadłość nie grozi.

Ci, którzy mówili, że PKS w Krośnie upadnie z dnia na dzień, nie mieli racji.  Przynajmniej na razie firmie upadłość nie grozi, a wręcz przeciwnie. Okazuje się bowiem, że nowy właściciel podejmuje działania mające na celu rozwój przedsiębiorstwa. – Już wkrótce na krośnieńskim dworcu rozpocznie działalność Centrum Komunikacyjne skupiające wszystkich przewoźników – informuje Piotr Masłowski, prezes krośnieńskiego PKS-u.

Całkiem niedawno głośna była sprawa sprzedaży akcji PKS Krosno. Związkowców zbulwersował sposób, w jaki sprzedano 85 procent akcji krośnieńskiego PKS-u warszawskiej spółce FK Partner. – To jakaś kpina, że każdą z blisko 400 tysięcy sztuk akcji sprzedano za symboliczną złotówkę – komentowali pracownicy. FK Partner był jedynym podmiotem, który wyraził zainteresowanie nabyciem akcji PKS. Spółka zobowiązała się do utrzymania profilu działalności firmy przez 2 lata.

Nowe Centrum ma ożywić dworzec
– Prezes FK Partner oznajmił, że oczekuje od spółki kontynuacji dotychczasowej działalności – informuje w rozmowie z Super Nowościami prezes Masłowski. – Plan rozwoju dla spółki na najbliższe dwa lata zakłada między innymi utworzenie na dworcu w Krośnie Centrum Komunikacyjnego – mówi. – Ostatnio prowadziliśmy rozmowy z prezydentem odnośnie do udostępnienia dworca innym przewoźnikom. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że utworzenie takiego centrum przyniesie wszystkim korzyści. Po pierwsze dlatego, że pasażerowie nie będą musieli zastanawiać się, z którego konkretnie miejsca odjeżdża dany środek transportu. Wszyscy przewoźnicy zostaną bowiem skupieni w jednym miejscu (wszystkie środki transportu, na czele z busami i autobusami będą miały możliwość korzystania z dworca). Opracowaliśmy nowy regulamin korzystania z dworca, który został już pozytywnie zaopiniowany w urzędzie miasta. Mamy nadzieję, że nowe centrum, które zacznie działać od 1 listopada br., wpłynie stopniowo na coraz większe zainteresowanie dworcem, przyciągnie innych – mówi Piotr Masłowski.

Szukają także zwiększenia przychodów
– Szukamy źródeł zwiększenia przychodów i pozyskania dodatkowych środków finansowych – podkreśla nasz rozmówca. – Po 15 października br. planujemy uruchomienie punktu wymiany opon na terenie naszej bazy przy ul. Tysiąclecia 14 – zdradza prezes. – Chcemy także zwiększyć efektywność stacji paliw, myjni samochodowej i stacji kontroli pojazdów, no i oczywiście wymienić zużyty tabor na nowszy, mniejszy. W odniesieniu do dworca będziemy podejmować starania w celu przyciągnięcia firm świadczących usługi i sprzedających towary – wyjaśnia prezes Piotr Masłowski.

Jak informuje prezes Spółki, niewykluczone, że także w październiku zostanie zlikwidowanych kilka nierentownych kursów, przewiduje się również uruchomienie nowych kursów na trasach bardziej uczęszczanych przez pasażerów. Informacje o likwidowanych kursach będą zamieszczane na dworcu i stronie internetowej PKS.
– Nadal poszukujemy kierowców. Mamy nadzieję, że uda się nam zatrudnić jeszcze kilku, by ich ilość była optymalna w stosunku do obowiązującego rozkładu jazdy – wyjaśnia prezes.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kasper
kasper
3 lat temu

ja jestem z m Rzeszów tu centrum komukcyjne ma powstac ale minelo 7 lat inic iuwzam ze mnie kolejne 3 itez nic nie bedzie a to ze np krosno czy kielce maja wswych plnach budowe centrum komukcyjnego to sie nazywa plagiat ale zarowno w podkarpackim jak iswetokrzyskim bida az pisczy yhm nastnie rok 2022 inic bedzie wspomncie me slowa