Centrum onkologii pediatrycznej powstanie w Rzeszowie

Oddział onkologii dziecięcej musi mieć przede wszystkim dobre zaplecze na oddziale pediatrycznym, dostęp do nowoczesnego sprzętu i specjalistów dziecięcych. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Powstanie oddziału onkologii dziecięcej jest już przesądzone. Są pieniądze i pewna lokalizacja.

Co roku u 80 dzieci z regionu rozpoznawany jest nowotwór. W celu postawienia ostatecznej diagnozy, a potem leczenia chemią muszą jeździć do Warszawy, Krakowa lub Lublina. Jest szansa, że wkrótce ten koszmar dla dzieci i ich rodziców się skończy.

Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie zaczyna procedury przetargowe na budowę oddziału hematologii dziecięcej. Inwestycję chce zamknąć jeszcze w tym roku.

Więcej w Super Nowościach

 Anna Moraniec

do “Centrum onkologii pediatrycznej powstanie w Rzeszowie”

  1. d

    jesli ma to wygladac jak w tym chorym szpitalu jak cala reszta ze nie mozna bez problemow urodzic dziecka (kręcz) czy na pediatrii nie mozna zrobic dla matki cieplego posilku albo pobrac krwi bez problemow to wole jezdzic nawet do Warszawy…

  2. Kama

    Bardzo cieszy mnie to, ponieważ kilka lat temu po wstępnej diagnozie w rzeszowskiej dwójce moje dziecko było leczone onkologicznie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, a do szpitala nr 2 trafiałyśmy z powikłaniami po chemioterapii, spotkałam tam wielu wspaniałych lekarzy i bardzo dobre i oddane pielęgniarki. Do dzisiaj jestem im wdzięczna za opiekę i pomoc.

  3. mistrz

    czy ONKOLOGIA z BRZOZOWA zostanie zabrana i przeniesiona do Rzeszowa ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.