Centrum powstanie w 2015 roku. WIZUALIZACJA

Fot. MWM Architekci

JASIONKA. Tak będzie wyglądało centrum wystawienniczo-kongresowe.

Możemy już podziwiać pierwsze wizualizacje Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego, które zostanie wybudowane w Jasionce. Projekt przygotowała m.in. pracownia architektoniczna MWM Architekci.

– Centrum ma mieć powierzchnię ok. 20 tys. m2. Koszt budowy to 66 mln złotych – mówi Józef Mroczka, dyrektor biura zarządu RARR. – Planujemy, że budowa ruszy w 2013 roku i potrwa dwa lata – dodaje. Opracowaniem wizualizacji zajmuje się m.in. MWM Architekci. – Są trzy wizualizacja i jeszcze nie została wybrana ta jedna – mówi Józef Twardowski, wiceprezes RARR. W centrum mają być organizowane imprezy wystawiennicze związane m.in. z lotnictwem, motoryzacją i budownictwem.

O budowę centrum starali się samorząd województwa i spółka Audytorium Podkarpackie z Marta Półtorak na czele. Wybór padł na Urząd Marszałkowski, który współpracował z RARR. Wizualizacja została zlecona przez RARR trzem pracowniom architektonicznym, w tym MWM Architekci. Centrum powstanie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technicznego przy lotnisku w Jasionce. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Ewelina Nawrot


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kapelanos
kapelanos
9 lat temu

gdzie kaplica i pomnik papki z wadowic

major
major
9 lat temu

jak na centrum kongresowo-wystawiennicze to małe jakieś, choć forma całkiem do rzeczy…

aaa
aaa
9 lat temu

Głupota.

wit
wit
9 lat temu

Bardzo ciekawe, futurystyczne. Podoba mi się.

ra
ra
9 lat temu

popi..oliło już was w tym rzeszowie. Widzę że durne pomysły łukacijewskiej nie zginęły .
Jest tyle ważniejszych inwestycji na podkarpaciu. Ale nie 4/5 kasy dla rzeszowa musi być