Ceny biletów w górę. Decyzja zapadła

- Zmiana cen biletów będzie obowiązywała od 1 października – mówi Łukasz Dziągwa, dyrektor ZTM w Rzeszowie. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Uwaga pasażerowie! Bilety od października będą droższe.

Bilety jednoprzejazdowe podrożeją – taką decyzję podjęli radni na wczorajszej sesji rady miasta. Ceny biletów normalnych podskoczą z 2,4 zł do 2,8 zł, biletów studenckich ze 1,2 zł do 1,4. Największą podwyżka spotka jednak bilety dla uczniów: ze 1,35 zł do 1,7 zł.  – To prawie 30 proc. – burzy się Jerzy Cypryś, radny PiS.

– Z jednej strony prezydent chce promować komunikację publiczną, a z drugiej robi co innego – zauważa Cypryś. – Może zrezygnujmy przynajmniej z podwyżek cen biletów samorządowych, czyli dla uczniów? – proponuje. Jego propozycja nie spotkała się z poparciem.

daniem urzędników miejskich wzrost cen biletów jest konieczny. – Dzięki temu ze sprzedaży biletów osiągniemy 32 mln zł – mówi Łukasz Dziągwa, szef Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Jednak jak tłumaczą, podwyżka cen biletów jednorazowych oznacza obniżkę cen biletów miesięcznych i trasowanych. – Bilety jednorazowe są kierowane do osób, które sporadycznie korzystają z komunikacji publicznej – wyjaśnia Dziągwa. Na podwyżce zyskać mają zatem osoby stale jeżdżące autobusami.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DYZMA
DYZMA
8 lat temu

TUSKA RZADY! WSZYSTKO PO MINIMUM 5 ZL.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no tak podciągają nam pas o kilka dziurek- w W-wie z 3,60 na 4,40 w 2013 i 5,20 w 2014 w Poznaniu z 3,40 na 3,60 w 2013 i 3,80 w 2014 podam przykład że w Lizbonie ceny podniesiono w ciągu dwu lat trzykrotnie/ ostatnio w lutym br./ – wtedy bilet miesięczny[ metro + pociąg miejski] zdrożał z 59 na 70 euro – [metro + autobus] zdrożał z 30 na 50 euro i co się stało ano to że co 5-ty przestał jeździć i miasto zamiast zyskać wpędziło się w większe kłopoty A kiedy podwyżka podatków- opłat targowych-opłat od psów… Czytaj więcej »

abc
abc
8 lat temu

wprowadźcie symboliczne bilety np za 50gr dla dziadostwa, dziadki maja za friko i jeżdżą w te i z powrotem bo sie nudza miejsce tylko zajmuja, a normalny czlowiek po pracy nawet sobie usiasc i odpoczac nie moze bo wisi nad nim taki co po maslo na drugi koniec miasta jedzie bo taniej…..

oleg
oleg
8 lat temu

a 2 drużyny piłkarskie ?? po co ??

maciek
maciek
8 lat temu

miasto innowacji no to niezle cenki hahaha w paryzu bilet na metro czy autobus kosztuje 1.80 euro ale nieprzeliczajmy tego na zl.

zombi
zombi
8 lat temu

jak utrzymac dwie firmy ze sprzedazy biletow kiedy miasto nie chce dofinansowywać.Sru ,podwyzka …i po zawodach.

stefan
stefan
8 lat temu

oto jak archeolog zakopuje komunikację miejską w naszym miescie