Ceny biletów w górę. Decyzja zapadła

- Zmiana cen biletów będzie obowiązywała od 1 października – mówi Łukasz Dziągwa, dyrektor ZTM w Rzeszowie. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Uwaga pasażerowie! Bilety od października będą droższe.

Bilety jednoprzejazdowe podrożeją – taką decyzję podjęli radni na wczorajszej sesji rady miasta. Ceny biletów normalnych podskoczą z 2,4 zł do 2,8 zł, biletów studenckich ze 1,2 zł do 1,4. Największą podwyżka spotka jednak bilety dla uczniów: ze 1,35 zł do 1,7 zł.  – To prawie 30 proc. – burzy się Jerzy Cypryś, radny PiS.

- Z jednej strony prezydent chce promować komunikację publiczną, a z drugiej robi co innego – zauważa Cypryś. – Może zrezygnujmy przynajmniej z podwyżek cen biletów samorządowych, czyli dla uczniów? – proponuje. Jego propozycja nie spotkała się z poparciem.

daniem urzędników miejskich wzrost cen biletów jest konieczny. – Dzięki temu ze sprzedaży biletów osiągniemy 32 mln zł – mówi Łukasz Dziągwa, szef Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Jednak jak tłumaczą, podwyżka cen biletów jednorazowych oznacza obniżkę cen biletów miesięcznych i trasowanych. – Bilety jednorazowe są kierowane do osób, które sporadycznie korzystają z komunikacji publicznej – wyjaśnia Dziągwa. Na podwyżce zyskać mają zatem osoby stale jeżdżące autobusami.

Ewelina Nawrot

do “Ceny biletów w górę. Decyzja zapadła”

 1. DYZMA

  TUSKA RZADY! WSZYSTKO PO MINIMUM 5 ZL.

 2. ROMAN

  no tak podciągają nam pas o kilka dziurek- w W-wie z 3,60 na 4,40 w 2013 i 5,20 w 2014
  w Poznaniu z 3,40 na 3,60 w 2013 i 3,80 w 2014
  podam przykład że w Lizbonie ceny podniesiono w ciągu dwu lat trzykrotnie/ ostatnio w lutym br./
  - wtedy bilet miesięczny[ metro + pociąg miejski] zdrożał z 59 na 70 euro
  - [metro + autobus] zdrożał z 30 na 50 euro
  i co się stało ano to że co 5-ty przestał jeździć i miasto zamiast zyskać wpędziło się w większe kłopoty
  A kiedy podwyżka podatków- opłat targowych-opłat od psów [ ma wynosić 119,93 zł]-od działalności gospodarczej- od sam.ciężarowych-

 3. abc

  wprowadźcie symboliczne bilety np za 50gr dla dziadostwa, dziadki maja za friko i jeżdżą w te i z powrotem bo sie nudza miejsce tylko zajmuja, a normalny czlowiek po pracy nawet sobie usiasc i odpoczac nie moze bo wisi nad nim taki co po maslo na drugi koniec miasta jedzie bo taniej…..

 4. oleg

  a 2 drużyny piłkarskie ?? po co ??

 5. maciek

  miasto innowacji no to niezle cenki hahaha w paryzu bilet na metro czy autobus kosztuje 1.80 euro ale nieprzeliczajmy tego na zl.

 6. zombi

  jak utrzymac dwie firmy ze sprzedazy biletow kiedy miasto nie chce dofinansowywać.Sru ,podwyzka …i po zawodach.

 7. stefan

  oto jak archeolog zakopuje komunikację miejską w naszym miescie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.