Ceny paliw coraz wyższe

Przynajmniej na razie nie grozi nam drożyzna na stacjach paliw. Fot. Archiwum
Litr popularnej „95” kosztuje w Rzeszowie nawet 4,77zł. Fot. Archiwum

PODKARPACIE, RZESZÓW. Drożyzna na stacjach benzynowych ciągle trwa. A to nie koniec?

Tak dynamicznego wzrostu cen paliw na stacjach benzynowych nie było już od dawna. W Rzeszowie za litr popularnej „95” trzeba zapłacić nawet 4,77zł, a za litr diesla 4,56zł. W górę poszła również wartość LPG – nawet 2,18zł/l. Drożyzna paliwowa już teraz mocno uderza w portfele kierowców, a nie wykluczone jest, że ceny poszybują jeszcze wyżej.

Krajowy rynek paliwowy nie przechodzi ostatnio przez najlepsze chwile. Dzieje się tak za sprawą napiętej sytuacji geopolitycznej na Bliskim Wschodzie, i w efekcie zakupu droższej ropy naftowej. Zagraniczne nastroje odczuwają rzeszowscy konsumenci, coraz częściej narzekający na wzrost wydatków. – Mieliśmy ostatnio osłabienie złotówki oraz gwałtowne podwyżki cen ropy naftowej – mówi Grzegorz Maziak, analityk rynku paliw z E-petrol. Jak wyglądają więc obecne stawki na rzeszowskich stacjach benzynowych? Za litr PB95 trzeba zapłacić 4,67 – 4,77zł, a za litr PB98 4,96 – 5,06zł. Wzrosły także koszty oleju napędowego, którego litr notowany jest na poziomie 4,46 – 4,56zł. Z kolei wartość LPG wynosi 2,13 – 2,18 zł.

W ostatnich dwóch miesiącach ceny paliw rosły w zastraszającym tempie, jednak prawdziwą podwyżkę obserwujemy dopiero od dwóch tygodni. Jak będą wyglądać najbliższe dni? – To nie koniec, gdyż ceny paliw mogą jeszcze wzrosnąć – tłumaczy Maziak. Co ciekawe, istnieje pewna szansa, że hurtowa wartość paliwa zostanie wreszcie wyhamowana, jednak kierowcy na stacjach benzynowych niestety tego nie odczują. – Na dzisiaj nie wydaje się, by ceny zaczęły spadać, w tej kwestii ważna jest polityka największych producentów – ocenia analityk E-petrol. Podróżujący muszą więc przygotować się na możliwe wyższe koszty.

Kamil Lech

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MichalgośćdziadkoalaMaryś Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michal
Gość
Michal

Do komentujacych, Pis ma taki wplyw na ceny ropy jak wy na populacje czapli siwej.
Ceny paliw sa zalezne od ceny ropy naftowej, ropa rosnie to i ceny paliw beda isc w gore.
Nie jestem zwolennikiem ani Pisu ani Po , ale pieprzenie w stylu ‚wina Pisu’ to szukanie haka na kazdym kroku, byle dopiec za 500+, byle dopiec za to, za tamto.

gość
Gość
gość

Zakopower „Pójdziesz boso” – PiS Polska 2017, nic dodać, nic ująć!

koala
Gość
koala

W Australii ceny paliwa w ostatnim miesiacu wzrosly o 30-40 %.

Maryś
Gość
Maryś

Chcieliśmy wstać z kolan to wstaliśmy tylko głową walimy w sufit . Zęby wbijemy w tynk to trudno nawet 500+ nie wystarczy. Masło, chleb, jajka w górę i inne artykuły plus woda, gaz, prąd. Chcieliśmy dobrej zmiany to ją mamy. Ciepła woda w kranie nie odpowiadała to mamy teraz prysznic z lodowatą wodą. Oby tak dalej. Za dwa będzie jak w raju :-).

markiz de Sade
Gość
markiz de Sade

„Dobra zmiana”
A Brocha ciągle swoje, podobnie jak Sztuczne zęby i Ruda.

Michal
Gość
Michal

Pis ma taki wplyw na ceny ropy jak ty na populacje czapli siwej.

Janusz
Gość
Janusz

500+ musi się zwrócić. Ten to myśli że 500+ dostaje z państwowych/rządowych pieniędzy ten jest idiotą. Rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.

Dodatkowo zbliżają się święta Bożego Narodzenia a to kolejny pretekst do windowania cen.

Michal
Gość
Michal

Pis ma taki wplyw na ceny ropy jak ty na populacje czapli siwej.

tomek
Gość
tomek

wszystko w górę masło, paliwo, OC, jajka dosłownie wszystko!! jak żyć??

dziad
Gość
dziad

Kogo pytasz ?
Spytaj prezesa ale uwazj bo mozesz uslyszec „spieprzaj dziadu” !!!