Cetnarski i Trałka uczyli młodych resoviaków. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

PIŁKA NOŻNA. – Z Podkarpacia można trafić do ekstraklasy, nawet do reprezentacji. My jesteśmy najlepszym tego przykładem. Ale uwaga, musicie poważnie traktować swoje obowiązki, pracować na całego! – zwracali się do piłkarzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia Mateusz Cetnarski ze Śląska Wrocław i Łukasz Trałka z Lecha Poznań.

Cetnarski pochodzi z Kolbuszowej, Trałka z Ropczyc. Nie mieli kłopotów z odpowiedzią na pytanie o najmilsze momenty w karierze. – Tytuł mistrza Polski ze Śląskiem – mówił Cetnarski. – Gra w kadrze narodowej – to z kolei Trałka. Znani zawodnicy ekstraklasy przyjechali do Rzeszowa na zaproszenie szefów coraz prężniej działającej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. – Rozpoczęliśmy właśnie cykl spotkań “Gość specjalny” – zdradził Artur Łuczyk, dyrektor sportowy placówki i jeden z sześciu zatrudnionych tam trenerów. Na liście kolejnych potencjalnych gości znajdują się inni piłkarze z naszego regionu, którzy potrafili zaistnieć w poważniejszym futbolu: Michał Gliwa, bramkarz Zagłębia Lubin i Artur Jędrzejczyk, obrońca Legii Warszawa. Szefom szkoły marzy się sprowadzenie Jerzego Dudka i ponoć nie jest to niewykonalne.

Cetnarski i Trałka, jak przystało na profesjonalistów, świecili przykładem przed uczniami SMS-u. Najpierw przeprowadzili trening z zawodnikami z gimnazjum i liceum, potem – przez blisko godzinę – odpowiadali na dziesiątki pytań, rozdawali pamiątki, składali autografy i cierpliwie stawali do fotografii. Młodzież odrobiła zadanie domowe na piątkę, z wypiekami na twarzy pytała o wszystko. Atmosfera była kapitalna, bo goście z miejsca skrócili dystans, na lewo i prawo sypiąc anegdotami oraz przekomarzając się. – Dziennikarz, tylko nie bierz od nas numeru telefonów – prosili piłkarze ucznia, który zasypywał ich pytaniami. Śmiechu było co niemiara, ale młodzież otrzymała również wiele bezcennych rad. Przy okazji dowiedziała się, że Trałka uwielbia grać w tenisa, a Cetnarski chodzi na koncerty. – Muzyka to moje hobby. Słucham głównie hip-hopu i reggae. Jednak moim i Łukasza ulubionym zespołem jest Weekend – żartował.

W SMS Resovia uczy się i trenuje 26 licealistów i 20 gimnazjalistów. – Ponad dwudziestu mieszka w internacie, niektórzy pochodzą z miejscowości oddalonych nawet o 100 kilometrów od Rzeszowa – uzupełnia dyrektor szkoły Maciej Bajorek.

tsz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o