Cezary Grabarczyk już wie, dlaczego w pociągach jest tłok

KRAJ. I znów, jak w czasie każdych świąt, tysiące pasażerów cisną się w zatłoczonych pociągach, a wielu jedzie stojąc w korytarzach wagonów na jednej nodze i to często cudzej.

W przedświątecznym czasie kolejarze uruchamiają dodatkowe pociągi na najpopularniejszych trasach i… tłok jak był, tak jest. Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, wnikliwie zdiagnozował sytuację i już wie, kto jest winien kolejowo-świątecznemu horrorowi. – To pasażerowie odpowiadają za tłok w pociągach – powiedział najbardziej uśmiechnięty minister w rozmowie z reporterem radia RMF FM. – To oni podejmują decyzję o tym, jaki środek transportu wybrać i kiedy rozpocząć podróż. Muszą liczyć się z tym, że podejmując te decyzję w ostatniej chwili może się okazać, że w składach może brakować miejsc, które objęte są rezerwacją, a w składach, w których nie ma tej rezerwacji, może też miejsc brakować.

Teza, jest jak najbardziej słuszna, jak zresztą wiele innych działań jedynego słusznego rządu RP. To pasażerowie powodują w pociągach tłok, bo zamiast pozostać w domach pchają się do tych pociągów i utrudniają pracę konduktorom.

Ministrowi Grabarczykowi podpowiadamy pomysł na rozładowanie kolejowego tłoku. Wystarczy wziąć przykład z Ministerstwa Edukacji Narodowej i organizacji zimowego wypoczynku szkolnej dziatwy. Terminy wszelakich świąt trzeba zróżnicować dla poszczególnych województw tak, jak terminy ferii. Ślązacy będą w innym czasie obchodzić Boże Narodzenie, Wielkanoc i Boże Ciało, niż mieszkańcy Podkarpacia i Wielkopolski. Sylwester też przecież można rozłożyć w czasie na tydzień lub dwa.

Dodatkową korzyścią będzie to, że Nowy Rok da się witać wielokrotnie: raz na Podkarpaciu, potem na Pomorzu, w Wielkopolsce i w końcu na Śląsku. Najważniejszym jednak celem rozśrodkowania świąt jest zlikwidowanie tłoku w pociągach

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janusz
janusz
9 lat temu

przecież to jest kompletny debil on nie wie co się dzieje w pkp ale takich mamy ministrów dzięki panu premierowi tuskowi

jojo
jojo
9 lat temu

TEN MINISTER TO TAKI MALOWANY CHLOPIEC Z PLAKATU, NIE MAJACY POJECIA O SWEJ FUNKCJI.