Chart z Przeworska najpiękniejszy

Fot. UM Przeworsk

PRZEWORSK. Czworonożny przeworszczanin, Caesar Yrtep, nazywany przez kochających opiekunów po prostu Cezi zatriumfował na słowackiej Specjalistycznej Wystawie Chartów NITRA.

Zdobył bowiem Championat Słowacji. Najpierw duńska sędzia Lotte Jorgenstern zaproponowała go  na Championa CAC oraz Zwycięstwo Rasy, a następnie z rąk sędziego Martina Baskaran z Hiszpanii otrzymał tytuł Zwycięzcy Specjalistycznej Wystawy Chartów „Best In Show NITRA 2012”.

Podczas kolejnych dni psich zmagań na to, kto piękniejszy Ceziemu także nie zabrakło sukcesów. Otrzymał dwukrotne Zwycięstwo Rasy, dwukrotny wniosek na Krajowego Championa Słowacji oraz dwukrotny wniosek CACIB, tj. Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności.

Piękny chart pochodzi z Czech, z praskiej hodowli Yrtep, ale obecnie jest już polskim psem, dumnym przeworszczaninem i pupilem swych kochających opiekunów Agnieszki i Marcina Jędrzejczaków. Mieszka i przyjaźni się z dwoma innymi chartami – „persem” Zefirem i „afganem” Dreamem. Ja się dowiedzieliśmy, już wkrótce  Cezi zostanie tatą. Na początku przyszłego roku mają przyjść w  Hodowli Chartów Perskich Saluki Sannatis jego dzieci.

emka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o