Chcą mniejszego stadionu

Fot. Wit Hadło

II LIGA. Dziś szefowie i kibice Stali spotkają się z prezydentem Stalowej Woli Andrzejem Szlęzakiem.

Dziś w stalowowolskim ratuszu ciąg dalszy rozmów o przyszłości Stali i budowie nowego stadionu. Już z udziałem prezydenta miasta Andrzeja Szlęzaka, który – jak twierdzą działacze klubu – w sporze o kształt nowego obiektu jest po ich stronie.

Tempo budowy nowego stadionu piłkarskiego w Stalowej Woli, drugim największym mieście Podkarpacia, mówiąc delikatnie, na kolana nie powala. Obiekt miał być gotowy najpóźniej w 2015 roku, potem okazało się, że będzie poślizg – niemały, bo trzyletni. Opóźnienia oraz sam projekt nie spodobał się ani sympatykom Stali, ani szefom klubu, którzy miesiąc temu na spotkaniu z władzami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jasno powiedzieli, co na ten temat sądzą. Przypomnieli również, że Polski Związek Piłki Nożnej od jakiegoś już czasu wystawia Stali warunkową licencję na grę w II lidze. – Cierpliwość panów z centrali też ma swoje granice – ostrzegali ludzie związani ze “Stalówką”.

Sześć tysięcy wystarczy
Dziś po południu dojdzie do kolejnego spotkania, już w szerszym gronie. Oprócz prezydenta Szlęzaka, szefów Stali i przedstawicieli kibiców obecni będą architekt Marek Gierulski odpowiadający za przebudowę stadionu i władze MOSiR-u, właściciela obiektu. – Co sobie obiecujemy po tym spotkaniu? Chcielibyśmy wypracować jasne stanowisko w sprawie stadionu, który, naszym zdaniem, powinien być dużo mniejszy, za to bardziej funkcjonalny. Stalowa Wola nie potrzebuje obiektu na 10-15 tysięcy miejsc. Wystarczy 6-7 tysięcy krzesełek. Mamy sygnały, iż prezydent Szlęzak także optuje za takim rozwiązaniem. Mniejszy stadion to także mniejsze koszty i szybszy termin realizacji. Niewykluczone, że otwarcie nastąpiłoby w 2016 roku – wypowiadający te słowa Mariusz Szymański, członek zarządu piłkarskiej Stali, wciąż ma przed oczyma efektowny kompleks sportowy Wisły Puławy, gdzie “Stalówka” rozgrywała w sobotę mecz kontrolny. – Taką perełkę wybudowali za 34 miliony zł. Mają sztuczne boisko, którego w Stalowej Woli bardzo brakuje. Już nie mówię o tym, że każdy sparing trzeba rozgrywać poza domem i ponosić dodatkowe koszty. Posiadanie takiego boiska to inwestycja, na której można zarobić. Zrozumiała to choćby Resovia – podkreśla.

Z Sandecji do Stalowej Woli
Stal pokonała Wisłę 3-1, a trener Mirosław Kalita stwierdził, iż zadowolony jest tylko z wyniku i z postawy piłkarzy młodego pokolenia. – Miejmy nadzieję, że będą dostawać szansę i będą się rozwijać. Stawiamy na młodzież, tym bardziej, iż w rundzie rewanżowej awans raczej nam nie grozi – wtrącił Szymański.

Jednego z goli zdobył Kamil Gęśla, który pod okiem Kality ma wrócić do dawnej formy. Wciąż nie wiadomo, kiedy na boisku pojawi się lider zespołu Kamil Walaszczyk. – Biega, ale lekarz zabronił mu kopania piłki. Najbliższe USG wykaże, na ile uraz mięśnia przywodziciela jest poważny. Kamilem zajmuje się specjalista w Łodzi. Dlaczego tam? Bo na Podkarpaciu nikt nie robi zastrzyków z osocza krwi – wyjaśnia Mirosław Kalita.

Najprawdopodobniej “Stalówkę” wzmocni Kamil Słaby, lewonożny obrońca, z którym Kalita pracował w Partyzancie Targowiska. – Sandecja Nowy Sącz zawiesiła Kamila w prawach zawodnika, ale dzięki moim znajomościom z Jano Frohlichem (obrońcą Sandecji – red.), może uda się go wypożyczyć do Stali na pół roku. Jedno jest pewne: albo Słaby będzie grał wiosną u nas, albo nigdzie – mówi Kalita.
Tomasz Szeliga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
z boku
z boku
9 lat temu

Poniżej przedstawiam porównanie niektórych opłat w Podkarpackim ZPN w odniesieniu do Małopolskiego ZPN: Proszę zobaczyć jak prezes Greń zarabia na klubach podkarpackich: Opłata – składka członkowska na rzecz Związku Małopolski ZPN Podkarpacki ZPN IV Liga – 800zł IV Liga – 1000zł Klasa okręgowa – 600zł Klasa okręgowa – 800zł Klasa A – 400zł Klasa A – 700zł Klasa B – 200zł Klasa B – 500zł Opłata za przyznanie licencji Klubom przed rozpoczęciem rozgrywek Małopolski ZPN Podkarpacki ZPN IV Liga – 250zł IV Liga – 500zł Klasa O – 100zł Klasa O – 200zł Klasa A – 100zł Klasa A –… Czytaj więcej »