Chcą naprawić gospodarkę pakietem ustaw

- Rosnące bezrobocie, malejąca ilość inwestycji, wzrost liczby umów śmieciowych, to wszystko osłabia nam gospodarkę - mówi poseł Dariusz Dziadzio. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Na konferencji prasowej poseł Dariusz Dziadzio z Ruchu Palikota przedstawił kilka projektów z całego pakietu, które będą sukcesywnie wprowadzane pod obrady sejmu.

- Opracowaliśmy Program dla Małych i Średnich Przedsiębiorców, który składa się z 28 punktów – mówi poseł. – Trzy zostały już złożone do marszałka. VAT kasowy, który umożliwi właścicielowi firmy zapłatę podatku dopiero, kiedy sam dostanie pieniądze za wykonaną usługę lub produkt. Drugi projekt to obniżenie ZUS-u o 30 proc. Ma to zmniejszyć koszty zatrudnienia i tym samym zwiększyć liczbę ludzi zatrudnianych na umowę o pracę. Ostatnim jest „Firma na próbę”. Jeśli ta ustawa wejdzie w życie, każdy będzie mógł raz w życiu założyć firmę na próbny okres trzech miesięcy.

Jak wyjaśniał poseł Dziadzio, Pozwoli to chętnym na założenie własnej działalności na zbadanie rynku i sprawdzenie czy prowadzenie własnej działalności jest dla nich. W czasie tych trzech miesięcy właściciel nie będzie musiał zaprzątać sobie głowy formalnościami. Będzie tylko zobowiązany do zgłoszenia rozpoczęcia działalności na próbę i płacenia VAT-u.

Wszystkie projekty zostały szczegółowo omówione na Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorców, który 13 października odbył się w Krakowie. Pakiet ustaw przedstawiali tam m.in. Janusz Palikot, Andrzej Olechowski i Łukasz Gibała.

Wśród całego pakietu można znaleźć takie projekty jak: zero ZUS-u dla przedsiębiorców, zwrot nadpłaconego VAT-u do 30 dni, prawo do błędu, przemianowanie Ministerstwa Gospodarki na Ministerstwo Przedsiębiorczości czy odejście od najniższej ceny jako jedynego kryterium w Prawie zamówień publicznych.

bsz

do “Chcą naprawić gospodarkę pakietem ustaw”

 1. AT

  Krzysztofie jakoś dotychczasowi „wybitni” ekonomiści nic nie zdziałali w tym kraju. Tylko słyszę opinie a nie słyszę o rozwiązaniach. Niestety. Jak czytam takie komentarze to rozumiem dlaczego rządząca koalicja ma w głębokim poważaniu ten region. I jeszcze jedno. Jak nie głosowałeś to nie masz się co umacniać w przekonaniu.

 2. Natalia

  . W pojedynkę w partii to Pan sobie możesz tylko chcieć, bez przyzwolenia szefa – działań nie ma.Proszę mnie nie pytać o mechanizmy działania (albo raczej indolencji) w PO (i dzis i kiedyś) ani w PSL-generalnie za to , co się dzieje odpowiada koalicja PO-PSL.

 3. Jan

  droga Natalio, o ile pamiętam pan Palikot przez prawie 4 lata był szefem komisji „Przyjazne Państwo”. która miała zając się ułatwieniami dla przedsiębiorców. Może przedstawi Pani dokonania pana Palikota z tych 4 lat? Bo o ile mi wiadomo to ich nie ma, poza jednym – wszelkie organy kontrolujące muszą informować firmę że będą w niej przeprowadzać kontrole.. co jest raczej parodią np Sanepid musi poinformować dużo wcześniej firmę gdzie połowa ludzi pracuje w złych warunkach kiedy przyjedzie na kontrolę, później połowa zakładu nie działa by wyniki wyszły ok.

 4. Natalia

  Od końca-propagowanie etyki wyszło, co mogę potwierdzić przykładem mojej córki, która właśnie zaczęła uczęszczać na lekcje etyki. Co do Programu Gospodarczego, to gdyby był Pan na wspomnianym Kongresie Gospodarczym w Krakowie, mógłby się Pan zapoznać i ze szczegółami i z osobami, które go wspierają, no ale to można sobie znaleźć choćby w necie. Profesor Modzelewski współpracuje z RPL, A.Olechowski wspiera PG, podobnie jak Guy Verhofstadt-to najgłośniejsze nazwiska, ale zapewniam, że jest ich więcej. A sprawy światopoglądowe są o tyle ważne, że dyskusja zmienia świadomość ludzką, a chcemy, by Polacy byli społeczeństwem obywatelskim, więc także mającym prawo myśleć samodzielnie i mają prawo..mieć prawo.Zanim się wypowie warto zdobyć rzetelne informacje. Pozdrawiam.

 5. krzysztof

  Dziadziowi nie wyszło propagowanie lekcji etyki wśród młodzieży, to się bierze za kolejną rzecz. Tym razem pakiet ustaw. On raczej się nadaje do pracy raczej nad ustawem pakietów w Biedronce.

 6. andrzej

  jakiś dziadziadowski to program

 7. krzysztof

  Droga Natalio. Od partii, która ma świetny program gospodarczy, oczekuję posiadania w swym gronie wybitnych ekonomistów. Niestety, nie było mi dane poznać tych ludzi. Znane mi za to są wybitni politycy tego RP tacy jak: Biedroń i Grodzka. Z lokalnych działaczy słyszałem o panu Dziadzio, który z wykształcenia jest fizjoterapeutą oraz trenerem z zamiłowania. Drugą osobą jest pani poseł z Jasła. Z jej przekazu wynika, że chciałaby legalizacji narkotyków, nie chce żeby inni decydowali o jej brzuchu i chciałaby zakładać placówki handlowe na wschodzie. Aktywnie działają na rzecz laicyzacji państwa i wyrugania kościoła z życia. Przypominam, że to mniejszość chce dyktować jak ma wyglądać życie większości w państwie. Program gospodarczy traktuję jako marginalne zajęcie tego ruchu, skoro główne ich zdania od których zacięcie zaczęli idą jak po grudzie.

 8. Natalia

  Panie @Antyzgrzyt – informowanie o ruchach partii w bieżącej polityce, to nie jest reklama a obowiązek mediów. Dziwne, że gdy dotyczy to PiSu, jakoś nikt na Podkarpaciu nie protestuje.
  @Krzysztof, RPL to nie jest (wbrew powszechnemu mniemaniu) partia li tylko światopoglądowa. Ma swój program gospodarczy i to sensowny.No ale skąd ludzie mają to wiedzieć, jeśli skutecznie blokuje się w mediach informacje tego typu, a jakiekolwiek wzmianki nazywa się „reklamą”.

 9. Antyzgrzyt

  Widząc, że po tzw. „prawicy podkarpackiej” przyszedł czas na reklamę „ruchu palikota”…..

 10. krzysztof

  Skąd taka nagła zmiana programu? Miały być legalne związki homoseksualne i legalne ziołoterapia? A mamy pakiety dla gospodarki. Głosujący na tę partię zostali oszukani. Mnie ta partia nie przekonywała od początku, a teraz jeszcze bardziej umocniłem się w przekonaniu, że to banda kłamców. Nigdy nie wiadommo kiedy zmienią program, poglądy i cele.

 11. AT

  Jacku powtarzasz się. Na każdym forum piszesz to samo!

 12. jacek

  partia cyrkowców, stary chłop w spódnicy i drugi z gumowym wibratorem

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.