Chcą odwołać ministra Nowaka

– Mamy nadzieję, że również kilku posłów PSL-u zagłosuje za odwołaniem ministra Nowaka – powiedział Mieczysław Golba, poseł Solidarnej Polski. – Wprawdzie są w koalicji rządowej, ale jeżdżą po kraju i widzą, jak budowy dróg się ślimaczą. Również uważają, że zawinił minister Nowak i powinien odejść z rządu. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Posłowie Solidarnej Polski zarzucają nieudolność ministrowi transportu.

– W naszym regionie wykreślono dwie obwodnice w Łańcucie oraz Przeworsku i nie będą budowane – poinformował Mieczysław Golba, poseł Solidarnej Polski. – Jeszcze przed Euro 2012 wyrzucono z rządowych planów podkarpacki odcinek drogi ekspresowej S19. Winny temu jest Sławomir Nowak, minister transportu. Dlatego przygotowaliśmy wniosek o jego odwołanie. Popierają nas posłowie wszystkich partii opozycyjnych.

– Za naszym wnioskiem zagłosują posłowie SLD, Ruchu Palikota i PiS. Potrzeba nam jeszcze dodatkowych 7, 8 głosów. Mamy nadzieję, że poprą nas także koalicyjni politycy PSL. Dzięki temu będziemy mogli odwołać ministra Nowaka – stwierdził Mieczysław Golba.

Wniosek o wotum nieufności wraz z uzasadnieniem liczy 14 stron. Posłowie Solidarnej Polski z Podkarpacia wymienili wiele powodów, dla których Sławomir Nowak musi zostać odwołany. Nie chodzi tylko o zaniedbania w budowie dróg, również o fatalną sytuację na kolei, zamykanie kolejnych odcinków torów. Mimo to członkowie zarządu PKP zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych. A taką sytuację toleruje szef resortu transportu.

Najbardziej jaskrawym przykładem, że autostrady nie są budowane w terminie, jest autostrada A4 na Podkarpaciu. W połowie zeszłego roku zerwano umowę na budowę 35-kilometrowego odcinka tej drogi z Tarnowa do Dębicy. Jej budowa miała zakończyć się latem ub. roku.

Posłowie Solidarnej Polski mówili podczas ubiegłotygodniowej konferencji, że chcą, by głosowanie nad odwołaniem ministra transportu odbyło się zaraz po świętach wielkanocnych, na początku kwietnia.

Mariusz Andres

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
olekMietekgrześADAMUSAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mietek
Gość
Mietek

Gołąb rżnie głupa ,bo wie że nic z tego nie będzie.chce tylkoaby się lansować .gdy trzeba to jest za ale za kilka dni gdy zmieni się klimat jest przeciw.Jeszcze nie tak dawno ustawiały się pierwszy gdy oddawano obwodnicę w Jarasławiu i krzyczał że to jego zasługa .dzisiaj zminił zdanie i jest przeciw.Śmiechu warte. A czy ktoś wie w jakiej ten Pan teraz jest partii

olek
Gość
olek

Wiekszośc mieszkanców Podkarpacia wie, że poseł jest z SOLIDARNEJ POLSKI, tylko ty chyba jesteś niedouczony albo zabrali ci sygnał analogowy a nie stac cie na dekoder.

grześ
Gość
grześ

Niech zalesią, obszary leśne, „natura 3000” rząd PO myśli perspektywicznie !

olek
Gość
olek

Kto nie z Mieciem tego wiosenny wiatr zmiecie.Dzień gniewu mieszkańców Podkarpacia jest blisko, jak tak dalej bedą oszukiwac w Warszawie Nowaki i Donaldy i inni to mieszkańcy wybiorą sie do Warszawy, tylko niech stopnieja lody.

ADAMUS
Gość
Ambroży
Gość
Ambroży

Golba z ferajna Z.Z powinni włączyć myślenie , kiedy decydowano o konstruktywnym votum nieufności. teraz są zwykłymi pajacami podobnymi do P.Kowala żałującego ile to PIS i PO maja na partyjnych kontach z budżetu?.

ROMAN
Gość
ROMAN

Podkarpacie to całe ma być zalesiane ; no to po co te nowe obwodnice ? – wystarczą tylko dukty leśne jak za króla Łokietka .

guru
Gość
guru

Mietek dobrze myślisz odwołać nieudaczników najlepiej wszystkich z PO ,jako jedyny poseł z naszych stron walczysz o nasze strony nie chowasz głowy w piasek jak to robią inni przedstawiciele z naszego regionu

Bata
Gość
Bata

Razem z Nowakiem odwołać Radnego Klakiera Cyburta z Łańcuta!

Karol
Gość
Karol

Już niedługo mieszkańcy oszukani nie tylko zaprotestują pod Urzedem Wojewódzkim tak jak ogłosił Duda – przewodniczący Solidarności ale powinni wybrac sie do Warszawy pod Ministerstwo Nowaka.Nie tak dawno zapewniana przez Tuska budowa drogi Rzeszów – Lublin wypadła z planów na lata 2014-2020.