Chcą prawie 100 milionów złotych na jezioro

Jezioro Tarnobrzeskie ma potencjał, ale brakuje mu infrastruktury, która pozwalałaby napędzać gospodarkę miasta. Fot. Bogdan Myśliwiec
Jezioro Tarnobrzeskie ma potencjał, ale brakuje mu infrastruktury, która pozwalałaby napędzać gospodarkę miasta. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Władze miasta marzą o inwestycjach wartych 283 miliony złotych. Czy uda się zrealizować choćby jeden z projektów?

Cztery projekty zgłoszone przez tarnobrzeski magistrat do sfinansowania z funduszy unijnych znalazły się na wstępnej liście przedsięwzięć priorytetowych województwa podkarpackiego. Największy dotyczy inwestycji nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Chodzi o obwodnicę miasta, rozbudowę Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, zagospodarowanie turystyczne Jeziora Tarnobrzeskiego oraz modernizację energetyczną obiektów użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych na terenie Tarnobrzega. Łącznie projekty te opiewają na kwotę 283 mln zł.

Rozbudowa Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego – etap Nagnajów – Sobów – Ocice to projekt o wartości 51 mln zł.

Rewitalizacja obszarów zdegradowanych po przemyśle siarkowym poprzez kompleksowe wyposażenie Jeziora Tarnobrzeskiego i jego otoczenia w infrastrukturę umożliwiającą rozwój funkcji gospodarczych ukierunkowanych na usługi związane z turystyką i rekreacją oraz rewitalizacja obiektów dziedzictwa kulturowego miasta oszacowano na 98,7 mln zł.

Kompleksową modernizację energetyczną obiektów użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych oszacowano na prawie 84 mln zł. Budowę drogi obwodowej Tarnobrzega na kolejne 50 mln zł.

– Jestem rad, że władze Podkarpacia doceniają potencjał naszego akwenu i Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. To dobry prognostyk w przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej – mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments