Chcą tańszego wywozu śmieci

- W najbliższym czasie planujemy zebrać pół tysiąca podpisów wśród mieszkańców Rzeszowa pod zmianą przepisów mającą na celu obniżenie cen wywozu odpadów do poziomu sprzed wejścia w życie tzw. ustawy śmieciowej – mówi Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej. Fot. Wit Hadło
– W najbliższym czasie planujemy zebrać pół tysiąca podpisów wśród mieszkańców Rzeszowa pod zmianą przepisów mającą na celu obniżenie cen wywozu odpadów do poziomu sprzed wejścia w życie tzw. ustawy śmieciowej – mówi Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W czwartek o godzinie 11 przed Ratuszem w Rzeszowie działacze Prawicy Podkarpackiej zaprezentowali społeczny projekt uchwały Rady Miasta Rzeszowa w sprawie opłat za wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

W uzasadnieniu czytamy, że wzrost kosztów wywozu śmieci od 1 lipca br. wymaga wyjaśnienia, bo nie zmieniły się ani firmy, które do tej pory były za to odpowiedzialne, ani miejsce do którego trafiają odpady.

– Kto tak naprawdę zgarnia do swojej kieszeni dodatkowe pieniądze? – pyta Ireneusz Dzieszko. – Czas, żeby władze miasta wytłumaczyły się z tego mieszkańcom. – Na przykładzie Rzeszowa widać, jak genialnym pomysłem na wyciągnięcie pieniędzy z kieszeni ludzi jest nowe prawo śmieciowe. Wprowadzono je pod pozorem dbałości o ekologię. Powstać miały tzw. „regionalne instalacje przetwarzania odpadów komunalnych” w każdym z regionów, na które podzielono Polskę. Problem polega na tym, że w rejonie Rzeszowa żadna taka instalacja nie powstała. Czemu w takim razie mamy płacić za to więcej? – pyta.

bsz

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ediStefanROMANRafałczytelnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
edi
Gość
edi

MĄDREGO WARTO POSŁUCHAĆ!!!!! A radni,niech sami oddadzą połowę swojej pensji,jak mają za dużo-te ceny to są z KOSMOSU.Jak moje 3-letnie dziecko może być brane jako „śmieciorób” od dawna nie nosi pampersów,niczego nie kupuje w kartonach….a mam za nie płacić jak za osobę?

ROMAN
Gość
ROMAN

no i racja – firma sortująca za pobrany surowiec powinna płacić mieszkańcom – a nie odwrotnie ; to jest robienie ludzi w przysłowiowe bambuko.

Stefan
Gość
Stefan

jeszcze debile wmawiają ludziom, że trzeba wymyć każdą butelkę i każdy kubek po kefirze a potem i tak wypiepszą wszystko na wysypisko bo nikt im tego nie odbierze. Urzędasy chcą z tego narodu zrobić masę tumanów, którą trzyma się w ryzach karami, fotoradarami, mandatami, narzuca bzdurne prawo i obowiązki aby można było bez przeszkód trzepać kasę i ich bezkarnie okradać. Lenin wróć !!!!

Rafał
Gość
Rafał

ale to jest prawda ludzie mają sortować i jeszcze więcej płacić.. paranoja

czytelnik
Gość
czytelnik

Ten gość ma POWER, wszystkich tak rozbraja jak mnie?? ale tylko z kiwnie i zwołuje konferencje na którą przyjeżdżają wszystkie lokalne media :) ŚMIESZNE :) :) :)