Chcą zastopować laicyzację

- Jeżeli w Polsce nie będzie katolicyzmu, chrześcijaństwa, to co będzie w zamian? - pyta Artur Stojałowski, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Rzeszowie. - Co zastąpi kulturę głęboką, wiarę? Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. W Polsce szykanowany jest Kościół i religia.

Na 14 kwietnia zaplanowano podkarpacki marsz “Stop laicyzacji”. W manifestacji może wziąć udział nawet kilka tysięcy mieszkańców naszego regionu. Celem marszu jest pokazanie solidarności społeczności katolickiej wobec notorycznych ataków na Kościół i religijność w Polsce.

Podczas manifestacji podnoszone będą ostatnie wydarzenia: niedopuszczenie Telewizji Trwam na platformę cyfrową, deprecjonowanie godności małżeństwa przez zrównanie z innymi rodzajami związków, w tym z homoseksualnymi, próby podważania Konkordatu, obniżanie rangi nauczania religii w szkołach, kwestionowanie godności życia nienarodzonych.

Marsz 14 kwietnia rozpocznie się  w Rzeszowie mszą św. o godz. 11 w kościele Bernardynów, potem uczestnicy manifestacji pójdą ulicą Sobieskiego, Targową, Mickiewicza i na rynek, gdzie zostanie przyjęte przesłanie.

and

do “Chcą zastopować laicyzację”

 1. Edward

  Może się mylę ale przypuszczam, że wszyscy lub większośc z piszących na forum są katolikami. Więc dlaczego tyle jadu i złosliwości wobec ludzi o innych poglądach. Jeśli nawet są wulgarni, katolik nie powinien odpłacac tym samym. A wracając do głównego tematu, uważam, że ten marsz niczego dobrego nie przyniesie jak większośc inicjatyw „odgórnych” , na dodatek sprawiających wrażenie, że mają związek z polityką lub jakimś zakamuflowanym interesem jednej osoby lub grupy osób. Czy aby nie chodzi tu wyłącznie o poparcie dla prywatnej stacji TV „Trwam”? Tak, prywatnej, należącej do Fundacji Lux Veritatis.Nie jest to stacja katolicka, choc ma taki profil. Nie jest pod zarządem Episkopatu i nie jest opłacana przez Kościól katolicki w Polsce. Jeśli to ma byc marsz p-ko laicyzacji to określenie to jawi się jako zło z którym należy walczyc. ZŁO TO JEST BRAK DOBRA. LAICYZACJA TO NIE JEST WALKA Z KOŚCIOŁEM, Z TV ‚TRWAM’, Z RELIGIĄ W SZKOLE, Z ABORCJĄ ITD. LAICYZACJA TO BRAK PRAWDZIWEJ WIARY W NAS, KATOLIKACH. BRAK DOBRA W NAS KATOLIKACH. BRAK DOBRA TO JEST ZŁO. Laicyzację można pokonac tylko prawdziwą wiarą, ale nie w marszu na ulicy. Przykładnym życiem katolików, świeckich ale przede wszystkim księży bo ich zły przykład robi więcej zła niż ustawa sejmowa.

 2. Jacek

  Kiedy to czytam to nie potrafię opanować złości. Czy ci panowie nie rozumieją, że kościół katolicki nie jest jedynym wyznaniem w tym kraju, a to że ma najwięcej wyznawców nie oznacza, że tylko on ma prawo uczyć nas religii. O jakiej laicyzacji oni mówią? O tym, że wierni kościoła kat. odchodzą od niego? To ma być problem senatorów czy posłów? Od kiedy to reprezentują oni władze kościoła kat.? Problem istnieje, to fakt, ale na to od lat a nawet wieków zapracował sobie kler katolicki a w ostatnich latach skandali seksualnych słusznie oburzył społeczeństwo. Laicyzacja postępuje i będzie postępować, a żadne marsze, apele niczego nie zmienią. Problemem niech się martwi kler kat. a nie wykorzystuje polityków do ich rozwiązywania. Może wrócimy do Inkwizycji? Co?

 3. Natalia

  Jak miło i po chrześcijańsku:D No to może wróćmy do korzeni,proponuję umartwianie się,marsze z pochodniami i jako klu programu: palenie na stosie! Już się cieszę na samą myśl:D

 4. Stefan

  Naprawdę im już bije. Czy jest taki lekarz specjalista, który potafił by im pomóc??

 5. zakon zebrzacych.

  czy chcecie nas ewangelizowac tak jak Indian?

 6. polok

  Będzie pustynia w szystko zniknie.
  Jak to czytam to nie wiem – śmiać czy płakać.

 7. janosik

  i uważacie że uda wam się wyciągnąć ludzi na to zbiegowisko-nie sądzę bo fakty widać

 8. odbytnica

  to już czas,najwyższy czas przerwać butę i wrogą działalność kościoła.Trzeba znowu kler sprowadzić go kruchty a, nawet dać im sandałki na rzemyki i osiołka bo rozbisurmanione towarzycho zapomniało komu ma służyć.Takie Michaliki,Głodzie ,Paetze i inni to profanacja człowieka a, co dopiero hierarhę-purpurata.I ,ma rację pan Palikot nazywając ich po imieniu

  • Józef

   POdpisz się bardziej kulturalnie i nowocześnie: „producent gówien” (zamiast odbytnica)?.
   Ale po tym co napisałeś oceniając treść wypada zalecić Ci Laperamid po dwie tabletki łącznie przy każdym kolejnym wypróżnieniu!.

   • odbytnica

    Józef z pyska ci jedzie,musisz czosnek żreć-wywietrz się trochę bo pójdziesz na ten marsz a, jeszcze jak gazy puścisz to sprofanujesz całe zajście a, tam senatory mają być,chociaż podobno tylko jeden i taki senator nie senator ale zatrujesz chłopa i całkiem mu już pomieszasz postrzeganie a, w sutannę jak taki odór wejdzie to kaplica.Radzę jak Polak -polakowi wycofaj się

 9. wels5

  To teraz będziemy świadkami kolejnej klerykalizacji?

 10. mniammniam

  Przecież taki marsz godzi w porządek prawny RP. Konstytucja wyraźnie oddziela Państwo od Kościoła. Państwo musi byc laickie a nie kościelne. Kościelne powinny być kościoły.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.