Chcą zmian granic osiedli

RZESZÓW. Czy dojdzie do połączenia i zmian granic kilku osiedli Rzeszowa?

O propozycjach płynących z Rad Osiedli dyskutowano ostatnio na posiedzeniu Komisji Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi i Organizacjami Pozarządowymi Rady Miasta.

Już kilka miesięcy temu pojawiła się koncepcja połączenia osiedli Śródmieście Północ i Śródmieście Południe. Z kolei z osiedla Tysiąclecia płyną sygnały o konieczności poszerzenia go kosztem osiedla Staromieście. Rada Osiedla Zwięczyca chciałaby powrotu w jego granice terenów włączonych kiedyś do osiedla Dąbrowskiego. To nie podoba się przedstawicielom tego ostatniego, gdyż jak twierdzą też zostało okrojone po wydzieleniu osiedla Piastów. Rada Osiedla Kotuli widzi konieczność włączenia terenów z osiedla Przybyszówka, gdzie powstała nowa zabudowa blokowa. Potrzebę korekty granic z osiedlami Mieszka I i Zalesie widzą natomiast na Słocinie. Przesunięcia granicy kosztem Baranówki chcieliby też przedstawiciele Miłocina.

Wszystkie propozycje mają zostać teraz zebrane. Decyzja o ewentualnych zmianach granic należy do Rady Miasta. Być może ich skutkiem będzie też przesunięcie na jesień terminu wyborów do Rad Osiedli, za czym optuje większość ich przewodniczących.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments