Chcesz zdawać na starych zasadach? Pospiesz się z prawkiem

Chcesz zdawać na prawko na starych zasadach? Nie czekaj na ostatni moment. Kurs to 30 godzin wykładów i tyle samo jazdy samochodem. Na egzamin czekasz od 2 do 5 tygodni. Fot. Wojciech Preisner

PODKARPACIE. Już wkrótce szkoły nauki jazdy i WORD-y będą przeżywać prawdziwe oblężenie.

- Po wakacjach obudzi się większość osób, które chcą zdawać stary egzamin na prawo jazdy i będziemy przeżywać oblężenie – mówi Marek Poręba, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie. – Dlatego zamiast później czekać w długich kolejkach, warto już teraz pomyśleć o kursie i egzaminie. Skąd to zamieszanie? Od nowego roku egzamin teoretyczny będziemy zdawać już na nowych, zdaniem kursantów, trudniejszych zasadach.

Od stycznia 2013 r. wchodzą w życie zmiany w egzaminie teoretycznym na prawo jazdy. Znikną testy wielokrotnego wyboru, do zaznaczenia będzie tylko jedna prawidłowa odpowiedz. I co ważne, po zaakceptowaniu odpowiedzi i przejściu do następnego pytania nie będzie możliwości powrotu. Ale na tym nie koniec. Zwiększy się również baza pytań z dotychczasowych czterystu do trzech tysięcy. Nic zatem dziwnego, że kursanci obawiając się nowych reguł egzaminu, za wszelka cenę chcą zdać jeszcze na starych zasadach.

Termin wejścia w życie nowego egzaminu raz już przesunięto (miał zacząć obowiązywać od lutego 2012 r.). WORD-y przeżywały wtedy prawdziwe oblężenie. W tym roku będzie zapewne podobnie, dlatego już teraz dyrektorzy ośrodków zwracają uwagę na to, by pośpieszyć się z kursem i nie czekać na ostatni moment. – Potem będą kolejki, znów będą napływać prośby o pomoc w przesunięciu terminu egzaminu, dlatego warto już teraz rozpocząć kurs – podpowiada Marek Poręba.

Czy rzeczywiście od nowego roku będzie trudniej zostać kierowcą? – Tak naprawdę nie ma się czego obawiać – przekonuje Poręba. – Przecież przepisy mamy te same, kodeks o ruchu drogowym się nie zmienił. Trzeba się było nauczyć zasad i teraz tez trzeba będzie. Sumienni kursanci nie powinni mieć żadnych problemów na egzaminie.

Katarzyna Szczyrek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.