Chciał otruć żonę… dżemem z rtęcią

Fot. KWP Opole

BRZEG (WOJ. OPOLSKIE). Kilka dni temu w jednej z miejscowości na terenie gminy Lewin Brzeski, doszło do usiłowania zabójstwa. 62 – letni mąż, dorzucił do słoika z dżemem, który spożywała jego żona rtęć.

Dzięki szybkiej reakcji pogotowia, jak również niewielkiej ilości spożytej substancji toksycznej kobieta przeżyła. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się nad żoną. Na wniosek Policji i Prokuratury 13 czerwca Sąd Rejonowy w Brzegu aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Okazało się, że 62-latek i tak miał trafić do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ga, KWP Opole

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
poldek
poldek
9 lat temu

Czy barany sie żenią ?

Tak tylko barany

Kaptowaniec
Kaptowaniec
9 lat temu

Czy aby zbił termometr i dodał do dżemu w czystej postaci metaliczną rtęć to gratuluję przewodu sądowego no i wypowiedzi ekspertów toksykologii. Proponuję prokuratorom zajęcie się szczepionkami stosowanymi u noworodków zawierającymi rtęć w postaci thimerosalu przyswajalnego i robiącej spustoszenie w mózgach dzieci wywołując na przykład autyzm.