Chciał zgwałcić młodą kobietę. Jest już w rękach policji

Krośnieński sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował na 3 miesiące 49-letniego mieszkańca gminy Wojaszówka podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia 28-letniej kobiety. Fot. Policja

KROSNO. Podejrzanemu o usiłowanie gwałtu w przeddzień sylwestra grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Kobiety z Krosna i okolic odetchnęły z ulgą, gdy dowiedziały się o aresztowaniu 49-letniego mieszkańca gminy Wojaszówka. Mężczyzna przyznał się do usiłowania zgwałcenia 28-latki i zaatakowania innej młodej kobiety. Zgodnie z decyzją sądu zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Przypomnijmy. 30 grudnia ubiegłego roku około godziny 17 28-latka przechodziła samotnie przez tory w rejonie wiaduktu kolejowego nad rzeką Lubatówką przy ul. Jagiellońskiej w Krośnie.  Udawała się do swojej matki na Guzikówkę (osiedle Traugutta – przyp. wz). Wówczas to do gwałtu na szczęście nie doszło, gdyż niedoszły gwałciciel spłoszony przez przypadkowego przechodnia uciekł. Kobieta została strącona z kilkumetrowego wału, i doznała złamania nogi. Ustalono, że dzień wcześniej w tym samym miejscu została napadnięta inna kobieta najprawdopodobniej przez tego samego mężczyznę. Kilkakrotnie uderzyła ona napastnika torebką, i uciekł.

Policja wszczęła śledztwo. W połowie stycznia w lokalnych gazetach, w tym także w Super Nowościach, został opublikowany portret pamięciowy poszukiwanego mężczyzny (opracowany na podstawie informacji przekazanych przez napadnięte kobiety). – W ramach prowadzonego postępowania m.in. sprawdzano osoby odpowiadające rysopisowi sprawcy oraz znane ze skłonności do zaczepiania kobiet na tle seksualnym – mówi podinspektor Marek Cecuła, oficer prasowy krośnieńskiej policji. Policja otrzymała mnóstwo sygnałów, sprawcy jednak nie zatrzymano.

Przyznał się do zaatakowania dwóch kobiet

Dopiero w miniony poniedziałek nastąpił tak długo oczekiwany przełom w sprawie. Właśnie tego dnia policjanci zatrzymali 49-latka z gminy Wojaszówka, który przyznał się do winy i wskazał miejsce, w którym doszło do przestępstwa. Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zgwałcenia 28-latki oraz spowodowania uszczerbku na jej zdrowiu. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Krośnie wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 49-latka na okres 3 miesięcy. – Za pierwsze z zarzucanych przestępstw mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, za drugie – od 3 miesięcy do 5 lat – dodaje Cecuła.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments