Chciała wyłudzić kredyt

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali oszustkę. Okazała się nią 24-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Kobieta zgłosiła się w banku składając dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki w kwocie niemal 20 tys. zł. Na podstawie zebranych informacji, policjanci zakwestionowali jeden z dokumentów złożonych przez nią w banku. Okazało się, że w  przedstawionym przez kobietę zaświadczeniu o jej zatrudnieniu i wysokości zarobków poświadczono nieprawdę. Z ustaleń wynikało, że nigdy nie pracowała w firmie wystawiającej dokument. W ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie, w deklarowanym okresie zatrudnienia zarejestrowana była jako bezrobotna.

24-latka przyznała się, a z jej wyjaśnień wynikało, że zakwestionowane zaświadczenie wystawił i przekazał jej właściciel firmy, w której miała być rzekomo zatrudniona na stanowisku pracownika biurowego. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem i próbę wyłudzenia pożyczki, kobiecie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Z karą do 5 lat pozbawienia wolności musi się też liczyć wystawca zaświadczenia.

ga

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.