Chcieli otworzyć sklep znakiem drogowym

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Dwóch włamywaczy zatrzymali na gorącym uczynku policjanci z wydziału wywiadowczo – interwencyjnego po informacji od świadka, który widział całe zdarzenie. Niepokój mieszkańców wzbudziły dziwne hałasy wywoływane przez nietypowy sposób włamania. Sprawcy przy pomocy  znaku drogowego usiłowali rozbić szybę w jednym z rzeszowskich sklepów. 

O włamaniu policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańców okolicznych bloków. We wtorek około godziny 2:20 w nocy mieszkańców obudziły dziwne dźwięki. Okazało się, ze hałas spowodowany był przez włamywaczy, którzy chcieli włamać się do pobliskich delikatesów. Świadkowie przestępstwa niezwłocznie powiadomili Policję. Przybyli na miejsce policjanci na podstawie zebranych informacji ustalili rysopisy sprawców. Podczas przeszukiwania pobliskiego terenu zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających ustalonemu rysopisowi. Ci na widok policjantów zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zatrzymano obu mężczyzn. Byli to 46-letni mieszkaniec Krasnej oraz 55-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Sprawcy próbowali włamać się do delikatesów, usiłując wybić szybę wystawową. Gdy nie udało im się jej rozbić, próbowali zrobić to znakiem drogowym znalezionym obok sklepu. Ostatecznie nie udało im się sforsować antywłamaniowej szyby.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obydwaj byli nietrzeźwi. Badanie wykazało u nich odpowiednio 2,15 i 1,18 promila.  Podczas przesłuchania przyznali się do winy. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

pad/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.