Cheerleaderki Flimero z trzema złotymi medalami (ZDJĘCIA)

TYCZYN, ŁOCHÓW. Z Mistrzostw Polski Cheerleaders w Łochowie (woj. mazowieckie) dziewczęta z zespołu akrobatyczno-tanecznego Flimero Cheerleaders z Tyczyna przywiozły trzy złote medale.

Dla seniorek jest to już szósty z rzędu tytuł mistrza Polski. Pokonały one swoje koleżanki z Garwolina i Płocka, a dla juniorek młodszych to trzeci tytuł mistrzyń kraju. To jednak nie wszystko, najwyższe podium zajął też duet: Adriana Kopacka i Wiktoria Ferenc w układzie jazzowym. Dodatkowo grupa Flimero-Flim w dywizji Cheer uplasowało się na IV miejscu. Zespoły po raz pierwszy w Polsce prezentowały układy według obowiązujących norm Amerykańskiej Federacji Światowej.

W trzydniowych jubileuszowych XX Mistrzostwach Polski rywalizowało ze sobą 1600 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Cheerleaderki z Tyczyna uzyskały nominacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu w Pradze. Wcześniej 27 maja w Tyczynie zorganizowane zostaną zawody o Puchar Burmistrza Tyczyna.