Chińczycy przejęli cywilną cześć HSW

Fot. hsw.pl

BARANÓW SANDOMIERSKI, STALOWA WOLA. Podpisana została umowa sprzedaży cywilnej części Huty Stalowa Wola. Podpis pod umową złożył we wtorek w Baranowie Sandomierskim prezes HSW Krzysztof Trofiniak oraz prezes Grupy LiuGong Zeng Guang’An.

Wstępna umowa sprzedaży podpisana została już w ubiegłym roku w Chinach.

Guangxi LiuGong Machinery jest jednym z 500 największych przedsiębiorstw przemysłowych Chin.

W HSW pracuje ponad 2 tysiące osób. Huta Stalowa Wola zajmuje się produkcją i sprzedażą ciężkich maszyn budowlanych do robót drogowych i ziemnych.

Ponadto HSW prowadzi produkcję i sprzedaż wyrobów wojskowych (w tym sprzętu artyleryjskiego, specjalistycznych transporterów opancerzonych i sprzętu inżynieryjnego) oraz części zamiennych do tych wyrobów.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nollet
nollet
9 lat temu

„Miło” czytać takie informacje, Chinczycy kupili, Szwedzi kupili, USA, Niemcy, Holandia, etc, tec, etc. Zachodzę w głowę co można sprzedać jak komuniści zrujnowali kraj? To co jest sprzedawane? Doczekałem czasów, że hitlerowskie ogłoszenia o pracę w Niemczech, można przeczytać w niemieckich gazetach wydawanych w Polsce Po co była wojna? Po co miliony umierało walczać o wolnosc? Hitler gwarantował pracę, darmowy dojazd i darmowe zakwaterowanie. Po 65 latach Niemcy, spadkobiercy Adolfa, oferują nam pracę u siebie , kuszac warunkami socjalnymi o niebo lepszymi od tych Adolfa! 65 lat i nadal jestesmy niewolnikami, nadal nie potrafią kolejne rządy kryminalistów kierować państwem. 22… Czytaj więcej »