Chińczycy zainwestują na Podkarpaciu?

Chińska delegacja odwiedziła Podkarpacie, by przetrzeć szlak swoim przedsiębiorcom. Fot. UMWP

PODKARPACIE. Urząd Marszałkowski stara się o organizację przyszłorocznego Forum Polsko-Chińskiego.

– Wszystko idzie ku dobremu – mówi o rozwijających się kontaktach Podkarpacia z Chińczykami z regionu Kuangsi – Czuang rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego, Wiesław Bek. W zeszłym tygodniu kilkuosobowa chińska delegacja odwiedziła nasz region, by przetrzeć szlak swoim przedsiębiorcom. Czy po inwestycji firmy Liu Gong w Hucie Stalowa Wola przyjdą kolejne?

Goście z Dalekiego Wschodu obejrzeli prezentację dotyczącą możliwości inwestycyjnych Podkarpacia, a także odwiedzili Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny, w tym nowy Inkubator Przedsiębiorczości. Interesują ich branże: lotnicza, farmaceutyczna, spożywcza, ochrony środowiska, przemysł maszynowy oraz rolnictwo. – Chcemy wprowadzić naszych inwestorów na polski rynek, ale oczekujemy też, że wasi przedsiębiorcy pojawią się na rynku chińskim – mówiła Chen Jiwa.

Marszałek Mirosław Karapyta zapowiedział, że w przyszłym roku zorganizuje ekspedycję przedsiębiorców z regionu Kuangsi – Czuang na Podkarpacie, a także przedsiębiorców polskich do Chin. Chce również zorganizować w przyszłym roku na Podkarpaciu Forum Polsko-Chińskie, które podczas swojej ostatniej wizyty w tym kraju zapowiedział prezydent Komorowski. – Jesteśmy po rozmowach z ministerstwem gospodarki i Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, aby takie forum odbyło się w Rzeszowie – mówi Karapyta.

ar

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o