Chirurgiczny złom z powrotem do USA

Fot. Służba Celna

PRZEMYŚL. Trzy przesyłki z USA, które zawierały zużyte narzędzia chirurgiczne odesłali do nadawcy przemyscy celnicy zajmujący się kontrolą przesyłek w Przemyślu.

Sfatygowanego sprzętu chirurgicznego w postaci imadeł, pęset, kleszczyków Kochera , końcówek do koagulacji i peanów naczyniowych było w sumie 25 kilogramów. Celnikom nie podobał się taki import zza oceanu ze względu na znaczny stopień zużycia narzędzi i brak oznaczeń CE. Zwrócili się więc do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie o wydanie opinii na temat sprzętu.

I mieli rację, bo urząd uznał, że użycie takich narzędzi do zabiegów operacyjnych mogłoby stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów  i nie mogą być one dopuszczone do obrotu w Polsce.

emka

do “Chirurgiczny złom z powrotem do USA”

  1. mieszkaniec z Kmity

    A gdzie to jest lub bylo napisane ze te narzedzia beda uzywane w zabiegach medycznych. Taki wycofany sprzet medyczny uzywaja jako narzedzia majsterkowicze i inni drobni rzemieslinicy i bardzo je sobie cenia. Narzedzia te sa wykonane z wysokiej jakosci metali i bardza sa cenione na rynku do uzytku domowego przez majsterkowiczow i w malych warsztatach.

  2. przemyślak

    Panie Redaktorze, proszę podać Adresata tej przesyłki, niech społeczeństwo się dowie kto dokonuje zabiegów takim „specjalistycznym sprzętem”, tam strach trafić, lepiej już samemu się zoperować jakimś scyzorykiem lub niewyklepaną kosą .

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.