Chodorowski liderem regionu

Janusz Chodorowski od 1994 jest prezydentem Mielca. Był liderem zespołu, który zorganizował pierwszą w Polsce specjalną strefę ekonomiczną. Współpracował też przy procesie tworzenia sejmowej ustawy o SSE. Ostatnim jego projektem są parki przemysłowe. Fot. Autor

MIELEC, LUBLIN. Prezydent Mielca, Janusz Chodorowski znalazł się wśród laureatów  rankingu „Samorządowy Menedżer Regionu”, który  opracował dziennik „Puls Biznesu” i pracownia TNS Pentor.

Gala wręczenia wyróżnień i dyplomów odbyła się w ub. środę (18 bm.) w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Na czym polegał ranking?

Samorządowcy spośród gmin w danym województwie wybierali jedną – w ich ocenie lidera w regionie, jednak dokonując wyboru nie mogli wskazać własnej gminy. – To jest wyróżnienie, w którym nie miesza się polityka z opiniami zewnętrznych instytucji – nie kryje satysfakcji prezydent Janusz Chodorowski. – W tym przypadku zwycięzców typuje samo środowisko samorządowe i stąd właśnie duża satysfakcja – dodaje nagrodzony włodarz.

Niemały wpływ na kształt rankingu mieli także przedsiębiorcy, którzy wskazywali te samorządy, które ich zdaniem nie tylko zachęcają do inwestowania na swoim terenie, ale także wspierają funkcjonowanie biznesu. – Sądzę, że w Mielcu przedsiębiorcy docenili klimat, który od wielu lat staramy się tworzyć – zaznaczył Janusz Chodorowski. – To także nas bardzo zadowala i upewnia, że nasze działania przynoszą zamierzony efekt.

pg

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.