„Chodzą do kościoła, a głosują za aborcją”

Fundacja Pro - Prawo do Życia zapowiada kolejne podobne pikiety. Fot. Archiwum
Fundacja Pro – Prawo do Życia zapowiada kolejne podobne pikiety. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Fundacja Pro – Prawo do Życia zarzuca niektórym podkarpackim posłom obłudę.

„Poseł Rynasiewicz popiera prawo do aborcji”, „Pośle Rynasiewicz, Why?” – z transparentami o takiej treści pikietowali przed kościołami w Leżajsku i Grodzisku Dolnym w niedzielę, 10 listopada, członkowie Fundacji Pro – Prawo do Życia. Chodzi o głosowanie z 27 września br., kiedy to w Sejmie przepadł obywatelski projekt zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej o zakaz tzw. aborcji eugenicznej, dotyczącej przypadków upośledzenia płodu, odkrytego w okresie prenatalnym.

Przeciwko takiemu zaostrzeniu prawa, poza Zbigniewem Rynasiewiczem, opowiedziało się 3 innych podkarpackich posłów PO: Marek Rząsa, Krystyna Skowrońska i Piotr Tomański, a także Jan Bury (PSL), Małgorzata Marcinkiewicz (Twój Ruch), Dariusz Dziadzio (Inicjatywa Dialogu) oraz Tomasz Kamiński (SLD). To właśnie oni „podpadli” pro-liferom.

– Celem naszej pikiety było pokazanie miejscowej ludności, że lokalni posłowie są obłudnikami, bo chodzą do kościoła, a głosują za aborcją – mówi Jacek Kotula, szef rzeszowskiej komórki fundacji i zapowiada kolejne pikiety – w Przecławiu, Mielcu i w rzeszowskiej Słocinie. – Przewinęło się koło nas mnóstwo ludzi, którzy pozytywnie przyjmowali pikietę. Wielu unosiło dłonie z kciukiem do góry, dając znak, że popierają akcję, ale widzieliśmy 3 osoby, które coś mruczały pod nosem i kręciły głowami z niezadowolenia. W Grodzisku jakiś „życzliwy” nasłał na nas policję , która nas wylegitymowała – opisuje reakcje ludzi na pikietę.

Z posłem Rynasiewiczem, mimo kilkukrotnych prób, nie udało nam się skontaktować.

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iza
iza
7 lat temu

Gdzieś jest jakiś fałsz w rozumowaniu posłów będących raz za leczeniem dzieci w okresie prenetalnym, a
innym razem odmawiają im prawa do życia. Tym samym chorym dzieciom.
Pamiętacie jakim buczeniem i wrzawą (tak, że musiano przerwać obrady Sejmu) reagowali na postawione przez Kaję Godek pytanie:
„Dlaczego jedne dzieci będące jeszcze w łonie matek są leczone chociażby przez zbiórkę J. Owsiaka – i to są dzieci, a drugie są zabijane zabijane bo to są płody”.

pola
pola
7 lat temu

nich się lepiej księża spowiadają z tego że ają baby na boku……………….hehe

parafianka
parafianka
7 lat temu
Reply to  pola

Nasz probozcz z kucharka maja 2 dzieci. Jak popatrzysz na twarz tych dzieci to tak wygladaja jakby na czole mialy stempel Szura. Nie wyparl by sie tych dzieci juz po wizualnej inspekcji. Nawet DNA nie trzeba by bylo sprawdzac.

Marian
Marian
7 lat temu
Reply to  parafianka

a co, zazdrościsz? na ciebie nawet twój stary nie chce patrzeć

pola
pola
7 lat temu

ja bym chiała doczekać czasów kiedy księża beda musieli opiekować się dziećmi niepełnosprawnymi, oni ie wiedzą co to znaczy, oni nie mają pojęcia ile wyrzeczeń ma rodzic który opiekuje się dzieckiem bardzo upośledzonym…..niech księżą spróbują….posraliby się i to szybko……

hijena
hijena
7 lat temu

finansowe utrzymywanie zwyrodniałych pedofili,a zapatrywanie się na regulacje urodzin to dwie rózne rzeczy

madzia
madzia
7 lat temu

A czego mozna sie spodziewać po Rynasiewiczu?????? i innych przydupasach Tuska.

bcb
bcb
7 lat temu

Ludzie wiary nie moga popierac ” katolikow malowanych” obowiązuje nas 10 przykazań ” nie zabijaj !
Jeżeli popierasz tych ludzi dajesz im mandat do zabijania ……a to jest grzech! ………..współuczestniczych w tym procederze . Trzeba sie ztego wyspowiadać przy konfesjonale .