Choinka Jedynki w Tarnobrzegu

Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka prezydenta RP pani Anna Komorowska. Fot. Materiały prasowe
Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka prezydenta RP pani Anna Komorowska. Fot. Materiały prasowe

TARNOBRZEG. Podczas charytatywnej akcji będzie można kupić prace plastyczne znanych osób.

Już 5 grudnia do Tarnobrzega po raz pierwszy zawita „Choinka Jedynki”. Jest to coroczna akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia. Pieniądze uzyskane z aukcji przekazane zostaną na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Stowarzyszenia Debra Polska „Kruchy Dotyk”.

W czasie trwania akcji, w siedmiu miastach odbędą się licytacje prac plastycznych wykonanych przez znane osoby. Po raz pierwszy do akcji zaproszony został także Tarnobrzeg.
– Ekipa Pierwszego Programu Polskiego Radia już dwukrotnie gościła w naszym mieście podczas „Lata z Radiem”. Tarnobrzeg tak spodobał się organizatorom, że postanowili zaprosić nas do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej, w której uczestniczy tylko kilka wybranych miast. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich 5 grudnia na Plac Bartosza Głowackiego, na wspólną zabawę w szczytnym celu – mówi Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

W ramach akcji w czwartek, 5 grudnia, na tarnobrzeskim rynku stanie kilkunastometrowa choinka. Tuż przy niej ustawione zostanie studio plenerowe Programu Pierwszego PR. Audycja potrwa od godz. 9 do 13 w ramach pasma „Cztery Pory Roku”, a poprowadzą ją dobrze znani w Tarnobrzegu Roman Czejarek i Karolina Rożej. Oczywiście nie zabraknie wywiadów z zaproszonymi gośćmi, a także konkursów z nagrodami dla mieszkańców.

Aukcja prac znanych osób odbywa się na antenie Programu 1 w godzinach 9 – 11.59. Słuchacze z całej Polski deklarują swoje kwoty wyceny za pomocą SMS lub telefonu. Do aukcji mogą włączyć się także osoby, które osobiście przyjdą do studia plenerowego Jedynki w danym mieście, w godz. 11.00–11.59.

Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w aukcji, wysyłają swoją propozycję kwoty:
– SMS-em pod numer 71151 (koszt 1,23 zł z VAT) podając: kod pracy plastycznej, proponowaną wycenę wartości pracy (np. A 01 500 zl). Cena wywoławcza każdej pracy wynosi  500 zł. W przypadku wysłania zgłoszenia SMS-em dane będą weryfikowane telefonicznie przez pracowników Polskiego Radia.

– telefonicznie pod numer  22 645 22 55 (koszt połączenia uzależniony od taryfy operatora), podając: kod pracy plastycznej, proponowaną wycenę wartości pracy, imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon. Cena wywoławcza każdej pracy wynosi 500 zł.

Do malowania obrazków pod hasłem „Magia świąt” przyłączą się również znane osobistości świata kultury, sportu i życia publicznego. Swój udział potwierdzili już m.in. małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Irena Szewińska, Joanna Szczepkowska, Przemysław Saleta, Jacek Wszoła, Dorota Zawadzka, Maria Czubaszek, Jerzy Owsiak, Stan Borys, Ewa Konstancja Bułhak, Zygmunt Miłoszewski, Jacek Dehnel, Paweł Królikowski, Szczepan Twardoch i Krzysztof Materna.

mrok

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments