Choinki prosto z lasu wciąż na topie

Pachnące lasem choinki mają wielu zwolenników

PODKARPACIE. Pachnące lasem choinki mają wielu zwolenników.

Okazuje się, że choinki prosto z lasu wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Tradycyjnie jak co roku można je niedrogo kupić w nadleśnictwach. Niektórzy nawet nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia bez żywego drzewka.
– Co roku kupuję żywą choinkę pachnącą lasem. Dlaczego? Po prostu nadaje ona specyficzny klimat świętom Bożego Narodzenia – twierdzi pani Janina z Krosna. – Niegdyś, tak na próbę, kupiłam sztuczną choinkę, ale to nie było to. Przede wszystkim nie pachniała, a mnie od dziecka święta kojarzą się z żywym pachnącym drzewkiem. Teraz do mieszkania kupuję zawsze żywą choinkę – opowiada krośnianka.

Od poniedziałku w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie leśnicy sprzedają żywe choinki. Do kupienia jest w sumie ponad trzy tysiące drzewek!. Do wyboru – są choinki świerkowe, a także sosnowe, które cieszą się sporym powodzeniem. Chętnych do nabycia żywego drzewka nie brakuje. Leśnicy każdego roku sprzedają od 3 do 5 tysięcy choinek, najwięcej pokojowych, które w nadleśnictwach kosztują od 20 do 40 złotych.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments