Choma do kupców: Są wolne miejsca

Kupcy podczas protestu pod magistratem. Fot. Łukasz Solski

PRZEMYŚL. Prezydent Robert Choma zabrał w głos w sprawie uchwały, która mówi o zakazie prowadzenia handlu w miejscach innych niż wyznaczone.

– Na funkcjonujących w mieście targowiskach znajdują się obecnie atrakcyjne, wolne miejsca handlowe, które mogą być wykorzystane przez handlujących dotychczas poza nimi – mówi prezydent Przemyśla.

Na targowisku przy ul. Wilsona 3, znajdują się 2 wolne miejsca pod ustawienie punktów handlowych, 100 straganów, 31 stołów handlowych (na hali) i 2 wolne lokale handlowo-magazynowe.

Na „Zielonym Rynku” jest 16 wolnych miejsc. Natomiast pod halą targową jest 15 miejsc pod ustawienie punktów handlowych, 20 ławek handlowych i 4 wolne lokale handlowo-magazynowe.

– Z informacji uzyskanych od Polonii wynika, że na administrowanym przez klub targowisku znajduje się 40 wolnych punktów przeznaczonych pod handel artykułami przemysłowymi, a także 2 wolne punkty gastronomiczne. Na targowisku istnieje także możliwość postawienia punktów handlowych do sprzedaży artykułów spożywczych w 5 wolnych miejscach. Ponadto targowisko posiada także wolną powierzchnię do ustawienia punktów handlowych, straganów, stołów i ław – dodaje Robert Choma.

Każda osoba, której dotkną skutki wspomnianej uchwały, będzie mogła skorzystać przez okres pierwszych trzech miesięcy z bonifikaty w opłatach za dzierżawę miejsca w wysokości od 20 proc. do 50 proc. w zależności od wybranego miejsca i jego wielkości.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments