Chorąży z Rzeszowa podejrzany o korupcję

- Zarzuty korupcyjne w sprawie przetargów na samochody dla wojska usłyszał m.in. chorąży z Podkarpacia – poinformował Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA . Fot. CBA

PODKARPACIE. CBA i prokuratura prowadzą śledztwo w sprawie przetargów na zakup samochodów dla wojska.

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym prowadzi śledztwo dotyczące przetargów na samochody dla wojska. Trzem osobom, w tym chorążemu z Podkarpacia, postawiono zarzuty korupcyjne.

- To początek tej sprawy – poinformował Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA. – Zarzuty usłyszały trzy osoby,  w tym chorąży pełniący służbę wojskową w jednej z jednostek w województwie podkarpackim oraz dwie osoby z branży motoryzacyjnej. Dotyczy to dwóch przetargów i zamówienie na kwotę łączną ponad 12 mln zł.

Chodzi o zakup blisko 100 aut po zawyżonej cenie. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, wojskowym, któremu zarzuca się korupcję jest chorąży z ówczesnych 21. Rejonowych Warsztatów Technicznych w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej (obecnie Warsztaty Techniczne).

– Potwierdzam, podejrzanym jest starszy chorąży sztabowy Ireneusz L. z rzeszowskich warsztatów – poinformował nas ppłk rez. Marek Jackowski, rzecznik prasowy z 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie, której podlega rzeszowska jednostka. – Przetarg rozstrzygano w 2011 roku. Nie będziemy komentować tej sprawy.

Mariusz Andres

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.