Chorzy na raka wybrali najlepszy szpital

Zwycięski zespół, który zdobył zaufanie i wdzięczność pacjentów chorych onkologicznie. Pacjenci, których spotkaliśmy na onkologii potwierdzają, że oddział w pełni zasłużył na nagrodę. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Wojewódzkiego najbardziej przyjazny pacjentom w Polsce.

Chorzy na raka docenili działający zaledwie od roku Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Zdaniem pacjentów jest to najbardziej przyjazna placówka w Polsce.

Wyniki plebiscytu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Rak. To się leczy” ogłoszono 19 marca podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie.  Dzięki głosom internautów statuetki otrzymali: Elżbieta Wojdyła – w kategorii „Człowiek najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce”. Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu – w kategorii „Oddział onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentom w Polsce” oraz decyzją Kapituły pod przewodnictwem prof. Jacka Jassema w kategorii „Kampania społeczna lub edukacyjna na rzecz walki z rakiem w roku 2012 zwyciężyła „Onko-Olimpiada 2012”, realizowana przez „Fundację Spełnionych Marzeń”.

– Nasz oddział doceniono za szczególnie dobre warunki leczenia oraz przyjazną pacjentom atmosferę – mówi Iwona Drab-Mazur, kierownik Oddziału Onkologii Klinicznej tarnobrzeskiego szpitala. – Bardzo nas to cieszy, szczególnie, że pomagamy pacjentom dopiero od roku.

W plebiscycie do drugiego etapu przeszły oddziały kliniczne z Tarnobrzega, Warszawy i Gdańska. Ostatecznie, dzięki głosom pacjentów, wygrał ten pierwszy.

– Na naszym oddziale pracuje czterech lekarzy i jedenaście pielęgniarek. Oddział liczy 25 łóżek i prócz onkologii klinicznej, służymy także pacjentom chemioterapią. W przyszłości chcielibyśmy także leczyć radioterapią – przyznaje kierownik oddziału.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o