Chuligan oskarżony o pobicie radnego miejskiego

- Sprawca napadu jest dobrze znany organom ścigania. Napad na radnego to nie jedyne przestępstwo, za które będzie odpowiadał. – powiedział prokurator Jacek Żak, szef Prokuratury Rejowej w Dębicy. Fot. Arutr Getler

DĘBICA. Sprawca pobicia radnego stanie przed sądem.

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciw Patrykowi H. 27–letni mężczyzna jest oskarżony o pobicie radnego zasiadającego w dębickiej Radzie Miasta. Patryk H. jest już znany dębickim organom ścigania, w toku są postępowania przeciw niemu w sprawach o pobicia i inne przestępstwa.

– W poniedziałek skierowaliśmy akt oskarżenia przeciwko Patrykowi H. Jest oskarżony o pobicie radnego, nie przyznaje się jednak do winy – powiedział Jacek Żak, szef prokuratury rejonowej w Dębicy.

Do zdarzenia doszło w sobotę 25 sierpnia na ulicy Rzeszowskiej. Z ustaleń prokuratury wynika, że pod jednym z bloków zatrzymało się kilka samochodów, którymi przyjechali kibice jednego z dębickich klubów piłkarskich. Wśród nich był Patryk H. Z relacji świadków wynika, że kibice zachowywali się głośno i mieszkańcy pochowali się w swoich domach.
Radny był wtedy w odwiedzinach u rodziny. Postanowił podejść do grupy kibiców i zwrócić im uwagę. Wtedy miał go zaatakować Patryk H. Uderzył radnego pięścią w twarz, potem kopnął w nadgarstek. Radny zgłosił sprawę na policję.

Prokuratura zdecydowała się postawić Patrykowi H. zarzut pobicia. Nie jest to jedyny zarzut. 27-latek jest oskarżony o inne pobicia, groźby, znieważanie policjantów i strażników miejskich. Za pobicie radnego grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Za pozostałe przestępstwa może dostać kolejne 3 lata. Kara za przestępstwa będzie raczej wysoka, bo prokuratura zakwalifikowała jej jako występki o charakterze chuligańskim, co według polskiego prawa powinno skutkować większą karą.

Artur Getler

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
TeleAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tele
Gość
Tele

Wy pajace skończone napiszcie że ten radny w przeszłości był Hoolsem Igloopolu , i robił to samo a ta bajeczka to wymyslone przez niego polityczne gówno , które wielce sprawiedliwy Jacek Żak wzioł pod swoje skrzydła!

Sk***yny

Ambroży
Gość
Ambroży

POruszył Pan red. akurat na czasie ważny dla mieszkańców miasta temat . Choć ten przykład dotyczył akurat radnego i dlatego znalazł swój epilog w prokuraturze , trzeba jasno powiedzieć więcej, że jest to problem na pewno nie marginesowy. Nie dawno obserwowaliśmy pokaz siły policji przed meczem Wisłoka – Igloopol , potem prezentowane popisy tej formacji w inwigilowaniu uczestników wyjazdów na warszawski marsz Niepodległości jakże precyzyjnie opisanego wczoraj przez prezydenta St.Woli w Nowinach. Następne kontrowersje wzbudziły się wśród widzów po medialnych przekazach z W-wy z marszów i pokazanego chuligaństwa, prowokacji przebranych służb mundurowych , by wieczór mieć możliwość kontynuacji wulgaryzmu zaprezentowanego… Czytaj więcej »