Chuligan oskarżony o pobicie radnego miejskiego

- Sprawca napadu jest dobrze znany organom ścigania. Napad na radnego to nie jedyne przestępstwo, za które będzie odpowiadał. – powiedział prokurator Jacek Żak, szef Prokuratury Rejowej w Dębicy. Fot. Arutr Getler

DĘBICA. Sprawca pobicia radnego stanie przed sądem.

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciw Patrykowi H. 27–letni mężczyzna jest oskarżony o pobicie radnego zasiadającego w dębickiej Radzie Miasta. Patryk H. jest już znany dębickim organom ścigania, w toku są postępowania przeciw niemu w sprawach o pobicia i inne przestępstwa.

- W poniedziałek skierowaliśmy akt oskarżenia przeciwko Patrykowi H. Jest oskarżony o pobicie radnego, nie przyznaje się jednak do winy – powiedział Jacek Żak, szef prokuratury rejonowej w Dębicy.

Do zdarzenia doszło w sobotę 25 sierpnia na ulicy Rzeszowskiej. Z ustaleń prokuratury wynika, że pod jednym z bloków zatrzymało się kilka samochodów, którymi przyjechali kibice jednego z dębickich klubów piłkarskich. Wśród nich był Patryk H. Z relacji świadków wynika, że kibice zachowywali się głośno i mieszkańcy pochowali się w swoich domach.
Radny był wtedy w odwiedzinach u rodziny. Postanowił podejść do grupy kibiców i zwrócić im uwagę. Wtedy miał go zaatakować Patryk H. Uderzył radnego pięścią w twarz, potem kopnął w nadgarstek. Radny zgłosił sprawę na policję.

Prokuratura zdecydowała się postawić Patrykowi H. zarzut pobicia. Nie jest to jedyny zarzut. 27-latek jest oskarżony o inne pobicia, groźby, znieważanie policjantów i strażników miejskich. Za pobicie radnego grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Za pozostałe przestępstwa może dostać kolejne 3 lata. Kara za przestępstwa będzie raczej wysoka, bo prokuratura zakwalifikowała jej jako występki o charakterze chuligańskim, co według polskiego prawa powinno skutkować większą karą.

Artur Getler

do “Chuligan oskarżony o pobicie radnego miejskiego”

  1. Tele

    Wy pajace skończone napiszcie że ten radny w przeszłości był Hoolsem Igloopolu , i robił to samo a ta bajeczka to wymyslone przez niego polityczne gówno , które wielce sprawiedliwy Jacek Żak wzioł pod swoje skrzydła!

    Sk***yny

  2. Ambroży

    POruszył Pan red. akurat na czasie ważny dla mieszkańców miasta temat . Choć ten przykład dotyczył akurat radnego i dlatego znalazł swój epilog w prokuraturze , trzeba jasno powiedzieć więcej, że jest to problem na pewno nie marginesowy. Nie dawno obserwowaliśmy pokaz siły policji przed meczem Wisłoka – Igloopol , potem prezentowane popisy tej formacji w inwigilowaniu uczestników wyjazdów na warszawski marsz Niepodległości jakże precyzyjnie opisanego wczoraj przez prezydenta St.Woli w Nowinach. Następne kontrowersje wzbudziły się wśród widzów po medialnych przekazach z W-wy z marszów i pokazanego chuligaństwa, prowokacji przebranych służb mundurowych , by wieczór mieć możliwość kontynuacji wulgaryzmu zaprezentowanego na żywo w wykonaniu Szczuki u T.Lisa , czy Niesiołowskiego u M.Olejnik. Tak zakończył się mocno i wulgarnie ten wczorajszy dzień w sposób jaki bym sobie nie życzył widzieć w polskich mediach i rzeczywistości. Dlaczego to wszystko powiązałem w jedno – to proste- złe przykłady obecnych nierządów w Polsce przybierają na sile i powodują strach kobiet, czy starszych mieszkańców przed wieczornym spacerem, wejściem na klatkę schodową swojego bloku , czy zwykłą zaczepką rozwydrzonej chuliganerii, często naćpanej lub podpitej czatującej na blokowiskach na okazje. Dziś młodzież miała jakiś sprawdzian egz. w szkołach – zaś pozostała część -nawet grupki nastolatek popijały z gwinta, spacerując w biały dzień bez obaw, że ktoś zwróci im uwagę?. Czy tak powinno być , czy mam tłumaczyć prof. od entomologii że nie jestem oszołomem , czy też Pospieszalskim widzącym co wynika z ogromnego bezrobocia i błędnej polityki w tm zbędnego moim zdaniem zniesienia nawet przeszkolenia wojskowego! ?. Wreszcie wychowania dalekiego od wzoru palikociarni prezentowanej w Sejmie i posła Biedronia na scenie (fakt dostępny na YOU TUBE). Nie jestem dziennikarzem ani kaznodzieją , ale uważam, że trudno dalej milczeć jak kobieta skarżąca się na zabranie jej małolatowi przez silniejszych kolegów dokumentu i innych rzeczy odsyłana jest z policji do Urzędu Miasta. Tak oto w tym przydługawym tekście wróciliśmy wokół tej samej kwestii w to samo miejsce do Ratusza w poszukiwaniu optymalnego rozwiązania problemu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.