Chuligan z „przeszłością” pobił dwie osoby

Fot. Archiwum

W czwartek (6 bm.) o północy dyżurny tarnobrzeskiej jednostki policji został powiadomiony o pobiciu dwóch mężczyzn na ulicy Wyspiańskiego w Tarnobrzegu. Skierowani na miejsce policyjni detektywi ustalili, że do dwóch idących chodnikiem dwudziestokilkuletnich mężczyzn podszedł nieznajomy im młody człowiek i bez powodu uderzył pięścią najpierw jednego, a później drugiego tarnobrzeżanina. Gdy jeden z mężczyzn upadł na chodnik agresywny napastnik kopał pokrzywdzonego, brutalnie raniąc mu twarz. Chuligan zabrał jednemu z mężczyzn portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy, następnie uciekł z miejsca przestępstwa.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W działania zaangażowane były wszystkie policyjne patrole. Po krótkim czasie mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Tarnobrzega. To człowiek o bogatej przeszłości kryminalnej. Notowany przez policjantów za przestępstwa umyślne, pseudokibic jednego z klubów sportowych.

Prokurator rejonowy w tej sprawie wszczął śledztwo przedstawiając 20-latkowi zarzuty rozboju i naruszenie czynności narządu ciała. W piątek na wieczornym posiedzeniu Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wobec podejrzanego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę więzienia nawet do lat 12.

Poszkodowani w tym zdarzeniu mężczyźni trafili do szpitala w Tarnobrzegu. Lekarze uznali, iż jeden z pokrzywdzonych wymaga natychmiastowej hospitalizacji w jednym z rzeszowskich szpitali, gdzie został przewieziony jeszcze tej samej nocy. Drugi z mężczyzn po udzielonej pomocy lekarskiej został zwolniony do domu.

tc/KMP Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o