Cichego opowieści o górach

Spotkanie z Leskiem Cichym to nie tylko jego opowieści, ale także prezentacje filmów z poszczególnych wypraw, okraszone bogatym komentarzem i anegdotami głównego bohatera. Fot. Marcin Jeżowski

RZESZÓW. Leszek Cichy, legenda polskiego himalaizmu, gościł w Rzeszowie na dwóch spotkaniach, podczas których opowiadał o górskich wyprawach. Oba spotkania odbyły się w auli Politechniki Rzeszowskiej i zgromadziły tłumy.

Przedsięwzięcie miało na celu przybliżenie postaci wybitnego himalaisty. Leszek Cichy to legenda polskiego himalaizmu. Do największych sukcesów należy zaliczyć pierwsze na świecie zimowe wejście na Mount Everest, czego dokonał 17 lutego 1980 r. wraz z Krzysztofem Wielickim. Ponadto, jako pierwszy Polak skompletował Koronę Ziemi.

Wystąpienie zaproszonego gościa poprzedziły prelekcje pt. „Krótka historia zdobywania i nadania Górze Gór imienia geodety walijskiego George’a Everest’a” oraz „Od niwelacji trygonometrycznej do techniki GNSS”. Prezentacje przygotowane zostały przez członków Naukowego Koła Geodetów „GLOB” będą miały charakter popularnonaukowy.

mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o