Cięcia etatów w kolbuszowskich szkołach średnich

Cięcia w etatach nie ominęły i Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Fot. Autor
Cięcia w etatach nie ominęły i Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Pięciu nauczycieli z ograniczonym wymiarem godzin, jedna osoba z wypowiedzeniem stosunku pracy – tak wygląda sytuacja w kolbuszowskich szkołach ponadgimnazjalnych.

– Zwolniona nauczycielka pracowała jako instruktor praktycznej nauki zawodu w dziale technologii odzieży – precyzuje Bogusława Bryk (53 l.), kierownik Biura Obsługi Jednostek Powiatu w Kolbuszowej. – Ponieważ od kilku lat nie ma naboru, tą panią po prostu zwolniono. Ta pani skorzystała z prawa przebywania w stanie nieczynnym, który potrwa do 28 lutego 2014 r. W tym czasie otrzymywać będzie wynagrodzenie zasadnicze – dodaje.

W kolbuszowskich szkołach średnich – Zespole Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni – pracuje obecnie 155 nauczycieli, w tym 95 dyplomowanych. – Najlepiej byłoby, gdybyśmy mieli wszystkich stażystów, bo najmniej by nas kosztowali – pół żartem, pół serio mówi Bogusława Bryk. – Okazuje się jednak, że najwięcej mamy tych najbardziej wymagających, jeśli chodzi o wynagrodzenia. Niemniej jednak są to nauczyciele doświadczeni z 3 -4 kierunkami.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gruby Maciek
Gruby Maciek
7 lat temu

„Najlepiej byłoby, gdybyśmy mieli wszystkich stażystów, bo najmniej by nas kosztowali”

I to jest sedno sprawy. Traktowanie edukacji tylko w charakterze kosztu. Trzeba zlikwidować powiaty.