Ciekawie jak nigdy

Siatkarki Stali Mielec sezon zainaugurują w środę wyjazdowym meczem z Aluprofem Bielsko-Biała.

Jutro początek sezonu.

Najlepsze siatkarki Niemiec, Turcji i USA będą mogli obejrzeć polscy kibice podczas kolejnego sezonu PlusLigi Kobiet, który rozpocznie się w najbliższy wtorek. Tytułu broni Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, a Stalą Mielec rządzić będzie Karol Molek, najmłodszy spośród szefów klubów PlusLigi.

34-letni Molek, o czym informowaliśmy, prezesem został w ubiegły czwartek. Był jedynym kandydatem po rezygnacji Marka Woszczyńskiego. – Sytuacja nie jest łatwa, ale nie ma czasu na rewolucje i obietnice bez pokrycia. Jestem przekonany, że szybko uda nam się zamknąć budżet i zajmiemy się już tylko sportem. W przyszłym roku chcemy połączyć kluby kobiecej i męskiej siatkówki w jeden oraz utworzyć spółką akcyjną. Chcę również poprawić wizerunek wokół mieleckiej siatkówki – deklaruje nowy sternik Stali.

Gwiazdy nad Bałtykiem

Fachowcy twierdzą, że czeka nas jeden z ciekawszych sezonów. W składzie Muszynianki roi się od byłych i obecnych reprezentantek Polski, na kolejny sezon pozostały Holenderki – Debby Stam-Pilon oraz Caroline Wensink. W miejsce Aleksandry Jagieło, która zdecydowała się na urlop macierzyński, klub pozyskał z Aluprofu Bielsko-Biała Annę Werblińską.

Na transferowym rynku numerem 1 był jednak Atom Trefl Sopot. Do klubu znad morza trafiły prawdziwe gwiazdy światowej siatkówki – Amerykanki Alishia Glass i Megan Hodge oraz wicemistrzynie Europy – Niemki Małgorzata Kożuch oraz Corin Ssuschke-Voigt. Cele sopocianek wykraczają daleko poza polską ligę – klub chce odegrać znaczącą rolę w Lidze Mistrzyń.

Ekspresowe rozgrywki

Ciekawe zespoły zbudowały drużyny z Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej. W Aluprofie doszło do małej rewolucji kadrowej, lecz przyjście reprezentantek Joanny Wołosz i Klaudii Kaczorowskiej na pewno wzmocni brązowe medalistki z ostatniego sezonu. Lista wzmocnień Tauronu jest również imponująca – Katarzyna Zaroślińska, Belgijki Frauke Dirickx oraz Charlotte Leys i powrót Magdaleny Śliwy.

Po kilkuletniej przerwie na parkietach PlusLigi Kobiet kibice ponownie zobaczą mistrzynię Europy z 2005 roku Milenę Rosner, która podpisała kontrakt z Impelem Gwardią Wrocław.

Rozgrywki toczyć się będą w dość ekspresowym tempie. Do 27 października odbędzie się pięć kolejek, a potem nastąpi przerwa związana z Pucharem Świata i turniejami prekwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich. 19 listopada zawodniczki wrócą na ligowe parkiety, a ostatni mecz finałowy zaplanowano już na 7 kwietnia.

PAP, tsz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.