Ciemności egipskie na dworcu podmiejskim

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Urzędnicy nie wiedzą, kiedy zostaną włączone lampy!

– Na dworcu podmiejskim pod wiaduktem Śląskim wieczorami panują egipskie ciemności – poinformował nas Czytelnik. – Jest tam niebezpiecznie, bo lampy nie są włączone.

Wprawdzie od strony Galerii Rzeszów w stronę dworca podmiejskiego dociera snop światła, ale i tak pod wiaduktem jest ciemno. Niewiele też pomagają włączone lampy na wiadukcie Śląskim. Pasażerowie wyjeżdżający do podmiejskich wsi narzekają, że to centrum miasta, ale tylko z nazwy. Nawet na wsiach w nocy jest jaśniej niż w tym rejonie Rzeszowa, bo tam o włączaniu oświetlenia władze gmin nie zapominają.

O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do dyrekcji Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

– Trwają prace naprawcze przy instalacji – wyjaśnia Łukasz Dziągwa, dyrektor ZTM. – A kiedy zostaną włączone lampy? – dopytujemy. – Jak się zakończą roboty, to będą świecić – mówi dyrektor. – Czyli kiedy? – pytamy. – Nie wiem! – stwierdza stanowczo szef  ZTM. – Proszę wysłać maila albo zadzwonić do biura prasowego prezydenta. – Dzwoniliśmy, ale rzecznik prasowy nie odbierał telefonu – informujemy Łukasz Dziągwę. – To nie mój problem – kończy z nami rozmowę szef  ZTM.

***
Jeżeli dyrektor ZTM nie wie, kiedy zostaną włączone lampy, to kto ma to wiedzieć. Pasażerowie w centrum miasta, innowacyjnym zresztą, czują się nieswojo. Co z tego, że miasto będzie oświetlone drogimi świątecznymi lampkami, skoro pod wiaduktem nadal nie będzie widać, bo będzie tam wciąż ciemno.    

Mariusz Andres

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AsikblokersgardarzeszowiakROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Asik
Gość
Asik

To nie wiecie, że aureolę trzeba było oświecić, świąteczne ozdóbki pozapalać – więc na jakiś tam dworzec już światła zabrakło. Czemu tu się dziwić?

blokers
Gość
blokers

a dyrektorze wiecie kiedy robią wam przelew z poborami????

ROMAN
Gość
ROMAN

no proszę co się narobiło- jacy niektórzy mądrzy- wysyłają w tej materii do Strasbourga – widocznie miał do szkoły daleko i pod górkę bo nie wie jakie tam problemy rozpatrują – przypomnę;
Europejski Trybunał Praw Człowieka -orzeka w sprawach praw człowieka zapisanych w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i protokołach dodatkowych.

w 2010 Polska była na szóstym miejscu pod względem ilości skarg wniesionych do Trybunału-
więc proponuję napisz skargę że nie ma komu pstryczka włączyć aby stała się jasność.

garda
Gość
garda

W Tyczynie od 2 dni ciemności egipskie.Może oszczędzają z powodu braku kasy bo poszła na dodatkowe zatrudnienia?

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Aj sie narobiło ,wielka tragedia armadegon ,światła pod wiaduktem nie świecą ,weźcie idźcie poskarżyć się do Strasburga hahahah

ROMAN
Gość
ROMAN

Panie Markizie- ten Pan nie wiadomo czy w ogóle coś wie – więc w tej materii też nic nie wie – dlatego myślę że dobrze by było postawić kilku halabardników dla ochrony i czeladź z łuczywami-
od razu będzie jaśniej i bezpieczniej a jak przyjadą muszkieterzy to już będzie całkowity komfort i kultura.

Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

„Jeżeli dyrektor ZTM nie wie, kiedy zostaną włączone lampy, to kto ma to wiedzieć.” – przykład niekompetencji.