Cieszanów Rock Festiwal adoptował koalę

„Liczymy, że nasza mała festiwalowiczka Hockey Luna szybko wróci do zdrowia” – piszą organizatorzy festiwalu. Fot. Materiały prasowe

PODKARPACIE, CIESZANÓW. Organizatorzy festiwalu muzycznego ogłosili, że ekologia to dla nich jeden z priorytetów kolejnych edycji festiwalu.

Cieszanów Rock Festiwal wsparł finansowo szpital leczący zwierzęta poszkodowane w wielkich pożarach w Australii. Adoptował poparzoną koalę o imieniu Hockey Luna, która obecnie rezyduje w szpitalu dla koali w Port Macquarie. – To dopiero początek naszej zielonej rewolucji. Skończyliśmy 10 lat i jesteśmy bardziej świadomi. Przed nami dużo proekologicznych zmian – zapewnia Artur Tylmanowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Pomoc poprzez wirtualną adopcję zyskuje na popularności. Poszkodowanego koalę przygarnęli m.in. Tomasz Organek z zespołem i Daria Zawiałow. Podkarpacki Cieszanów Rock Festiwal jest jednym z pierwszych festiwali, które zdecydowały się na podobny krok.

– Cieszymy się, że możemy pomagać i przekazywać dalej pozytywną energię skumulowaną wokół naszego festiwalu – przyznaje Artur Tylmanowski, dyrektor artystyczny Cieszanów Rock Festiwal. – Liczymy, że nasza mała festiwalowiczka Hockey Luna szybko wróci do zdrowia i ostatecznie trafi do bezpiecznego miejsca. Ta adopcja to z naszej strony symboliczny gest i dowód na to, że bierzemy sobie do serca nasze noworoczne postanowienie, czyli „więcej ekologii na CRF!” – dodaje.

Na przełomie stycznia i lutego pojawią się informacje o pierwszych artystach nadchodzącej edycji i nowych strefach aktywności. W tym roku Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia. Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży.

mc