Ciężarne same wybiorą, gdzie chcą rodzić

RZESZÓW. Od środy, 5 stycznia, można bezpłatnie rodzić w Szpital Specjalistycznym Pro – Familia

– Szpital jest gotowy, a to, że nie dostaliśmy kontraktu, nie powstrzyma nas przed otwarciem placówki – mówi Radosław Skiba, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia. – W środę od godziny 8 rano ruszamy pełną parą i przyjmujemy ciężarne. W przypadkach nagłych, tzw. porodzie w toku, nie będziemy pobierać opłat, tylko rozliczać je indywidualnie z NFZ. Naszym atutem i gwarancją jakości usług jest blisko 40 lekarzy specjalistów, 70 pielęgniarek i położnych oraz wysokiej klasy sprzęt. Wybór szpitala powinien należeć do kobiet.

W placówce jest sterylnie czysto, intymnie i rodzinnie. Trakt porodowy tworzą 3 sale porodowe (w tym 1 przystosowana do rodzenia w wodzie), 2 sale oczekiwań oraz sala do cięć cesarskich.

Komfort dla matki i dziecka

Sale poporodowe są 1-, 2-, i 3-osobowe, klimatyzowane, z oddzielnymi węzłami sanitarnymi (w I etapie 25 łóżek położniczych i 25 ginekologicznych), stale monitorowane. Trzy sale operacyjne budowane i wyposażane są według najnowszych standardów, z sufitami zapewniającymi nadmuch sterylnego powietrza i bezdotykowo otwieranymi drzwiami. Oddział neonatologii ma 7 stanowisk intensywnego nadzoru noworodka.

Wciąż bez umowy z NFZ

Na ginekologię, położnictwo i opiekę nad noworodkiem w rzeszowskich szpitalach NFZ przeznacza rocznie ponad 48 mln zł. Kasa została już rozdzielona, bo szpitale podpisywały tylko aneksy do 3-letnich umów obowiązujących do końca 2011 roku.

– O tym, czy będziemy w stanie podpisać kontrakt z nowym świadczeniodawcą, okaże się w ciągu najbliższych dni. Najpierw sprawdzimy wszystkie oddziały noworodkowe w regionie. Jeżeli nie spełniają wszystkich wymogów, może okazać się, że obniżymy im stopień referencyjności i ogłosimy nowy konkurs – mówi Grażyna Hejda, dyrektor POW NFZ w Rzeszowie.

Komentarze:

Dr n. med. Janusz Witalis, ordynator oddziału neonatologii w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie – Cieplarki, inkubatory i respiratory mamy tej klasy co najlepsze szpitale na świecie, liczymy, że dzięki temu uda nam się zmniejszyć umieralność noworodków na Podkarpaciu. Zapewniają nieinwazyjną wentylację, absolutnie bezpieczną tlenoterapię, przezskórne monitorowanie wszystkich parametrów życia.

Radosław Skiba, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia
– Szpital jest gotowy, od środy zaczynamy przyjmowanie pacjentek.

Cieplarki, inkubatory i respiratory są tej klasy co w najlepszych szpitalach na świecie. Zapewniają nieinwazyjną wentylację, absolutnie bezpieczną tlenoterapię, przezskórne monitorowanie wszystkich parametrów życia.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments