Ciężarówki rozjeżdżają ulicę Miejską

RZESZÓW. Od mieszkańców osiedla Budziwój usłyszeliśmy skargi na kierowców ciężarówek, którzy przejeżdżają ulicą Miejską w Rzeszowie pomimo znaku zakazu.

– Jeszcze do niedawna jeździły tą drogą sporadycznie. Teraz jest ich zatrzęsienie i jeszcze rozjeżdżają uliczkę osiedlową – mówi nam podczas rozmowy telefonicznej jeden z mieszkańców osiedla Budziwój.

Wjeżdżając na ulicę Miejską od strony stacji benzynowej stoi znak zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 t. Ze względu na budowę można otrzymać jednak czasowe zezwolenie na wjazd. Trzeba się z tym zwrócić do zarządcy drogi, czyli Urzędu Miasta w Rzeszowie. – Kto w takim razie wydaje takie zezwolenia? – pyta się jeden z mieszkańców osiedla Budziwój. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie dwie osoby mają pozwolenie na przejazd samochodów ciężarowych przez ulicę Miejską do maja. Natomiast trzecia osoba posiada takie zezwolenie do września 2011.

Co najbardziej doskwiera mieszkańcom? Pobocze ulicy Miejskiej jest rozjeżdżone, w wielu miejscach pęka asfalt, często wypadają także dziury.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments