Ciężko chory 6,5 letni Przemek potrzebuje pomocy

Wszyscy, którzy chcieli by włączyć się w zbiórkę na rzecz Przemka, prosimy o kontakt z naszą redakcją pod nr tel. 500610091 lub pod nr 17 7455610 - sekretariat SP w Czarnej Sędziszowskiej.

CZARNA SĘDZISZOWSKA. Nasza akcja – zbierz plastikowe nakrętki i przyłącz się do akcji.

Malutki Przemek Goraj nie mówi, karmiony jest za pomocą sondy a przy życiu utrzymuje go respirator. Od Przeszło 6 lat przykuty jest do łóżka i zdany na całodobową opiekę rodziców. Niestety leczenie i rehabilitacja jest kosztowna a rodzice chłopczyka nie mają z czego opłacić kolejnych zabiegów.
Przemek jest drugim dzieckiem państwa Marzeny i Piotra Gorajów. Jeszcze w łonie matki doszło do niedotlenienia. Teraz zdany jest na maszyny i pomoc ludzi o dobrym sercu.

– Przemuś jest dzieckiem leżącym, które wymaga opieki 24 godziny na dobę. Nie mówi ale reaguje na dotyk, ból, odczuwa ciepło i zimno – mówi Marzena Goraj, mama chłopca – Wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji, na które po prostu nas nie stać. Przydałby się również pionizator, czyli urządzenie dzięki któremu nasz synek mógłby być podnoszony do pozycji pionowej. Ale wszystko to kosztuje i to wiele… – dodaje.

Plastikowe nakrętki na wagę życia

Do pomocy chłopcu włączyła się aktywnie Szkoła Podstawowea im. ks. Wł. Świdra w Czarnej Sędziszowskiej i Grupa Twórcza ANIMUS na czele z Marcinem Lachem, która zorganizowała zbiórkę plastikowych nakrętek. Za 1kg. na konto Przemka wpłynie 1zł.

– Zachęcamy wszystkich do zbiórki plastikowych nakrętek, które mogą być zarówno z butelek, dezodorantów, środków chemicznych, jak i innych produktów. – mówi Tomasz Kozak, dyrektor SP w Czarnej Sędziszowskiej. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przekazane na konto Przemka. Do tej pory dzięki zaangażowaniu ludzi o dobrych sercach udało nam się zebrać kwotę 4 174,76 zł. Ale to wciąż kropla w morzu potrzeb – dodaje.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments