Cios za cios. ZDJĘCIA

Z inauguracji ligowego sezonu w Sanoku mogą być zadowoleni zarówno sami hokeiści, jak i kibice, którzy niemal w komplecie wypełnili trybuny.

CIARKO PBS BANOK SANOK – AKSAM UNIA OŚWIĘCIM. Zwycięstwo gospodarzy i 10 bramek na inaugurację ligowego sezonu w Arenie Sanok.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

- Było ciężko. Wprawdzie mecz ułożył się pod nas, ale co odskoczyliśmy, to Unia nas dochodziła. Bardzo chcieliśmy się pokazać w pierwszym meczu przed własną publicznością. Wiedzieliśmy, że będzie dużo kibiców, którzy mogą być chyba zadowoleni z naszej postawy – oceniał piątkowe starcie z Unią Oświęcim napastnik gospodarzy, Maciej Mermer.

Brązowy medalista poprzednich rozgrywek przyjechała do Grodu Grzegorza bez jednego ze swoim liderów (gol i trzy asysty w pierwszym meczu z Zagłębiem Sosnowiec – przyp. red.) Roberta Krajciego. Słowaka z niezłym skutkiem, próbowali zastąpić jego koledzy z drużyny. W przeciwieństwie do pierwszego spotkania w Tychach, tym razem bramkarz Ciarko PBS Bank, Przemysław Odrobny aż czterokrotnie musiał wyciągać krążek z siatki. Na szczęście dla Odrobnego, o wiele skuteczniej niż we wtorkowym meczu, zagrali jego partnerzy z drużyny.

Niepotrzebne kary

Gospodarze dobre momenty gry przeplatali jednak tymi nieco słabszymi. Niepotrzebnie też łapali kolejne kary, w czasie trwania których stracili dwie bramki. Tuż po wznowieniu gry w II tercji, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Zapała. Po puszczeniu czwartej bramki, trener Unii zdecydował się na zmianę bramkarzy. Już do końca meczu rezerwowy golkiper oświęcimian, Przemysław Wnuk skapitulował tylko dwukrotnie. Mógł też pochwalić się kilkoma udanym interwencjami, m.in. obroną rzutu karnego wykonywanego przez Zapałę. – Po dwóch meczach mamy na koncie 6 punktów. Cieszymy się, że tak dobrze zaczęliśmy ligę – zakończył zdobywca szóstej bramki dla Ciarko PBS Bank, Maciej Mermer.

CIARKO PBS BANK    6
UNIA    4
(3-2, 1-1, 2-1)
1-0 Mojzis (8.), 2-0 Dziubiński (12. – w przewadze), 2-1 Valusiak (14. – w przewadze), 3-1 Radwański (15.), 3-2 Zatko (20. – w przewadze), 4-2 Zapała (21.), 4-3 Valusiak (24.), 5-3 Dziubiński (44.), 5-4 Tabacek (46.), 6-4 Mermer (46.)
CIARKO PBS: Odrobny – Dronia, Mojżisz, Vitek, Zapała, Vozdecky – Kotaszka, Kubat, Malasiński, Dziubiński, Kolusz – Gurican, Rąpała – M. Mermer, Milan, Radwański – Skrzypkowski, Maciejewski, Wilusz, Gruszka, Biały.
UNIA: Zborowski (21. Witek) – Zatko, Noworyta, Valusiak, Tabaczek, Rziha – Kłys, Gabryś, Łopuski, Prochazka, Wojtarowicz – G. Piekarski, A. Kowalówka, Piotrowicz, S. Kowalówka, Jaros oraz Modrzejewski, Połącarz.
Sędziował Sebastian Kryś (Katowice). Kary: 14 i 8 minut. Widzów 3000.

Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.