City Center czy Galeria Rzeszów?

Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Jak udało się nam ustalić, cały obiekt będzie nosił powszechnie przyjętą nazwę City Center, ale część handlowa przyjmie nazwę “Galeria Rzeszów”.

Z kolei część biurowa – nazwę “Feniks”. – Potwierdzamy, że nasz nowy obiekt handlowo-usługowy zmienił nazwę na Galeria Rzeszów – mówi Robert Podkulski, Marketing Manager City Center.

Jakie są główne powody zmiany nazwy obiektu? – Sentyment do miasta Rzeszowa i legendarnego miejsca, w którym przez lata funkcjonował Hotel Rzeszów – wyjaśnia Robert Podkulski. – Dodatkowo uznaliśmy, że tak ważny punkt w Rzeszowie zasługuje na nazwę w języku polskim, zawierającą słowo: Rzeszów – dodaje.

A co z galerią przy ul. Słowackiego? Na obiekcie nazwa została już zmieniona. Usunięto rzeczownik “galeria” i umieszczono “pasaż”.

en

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orest
orest
8 lat temu

Lepiej Galeria bo ludzie przychodzą do takich miejsc pooglądać a nie kupować :)

socjolog
socjolog
8 lat temu

wacek , romek czy rysiek . Idźcie lepiej do szkoły zdobądźcie lepsze wykształcenie . Może wtedy zaczniecie rozumieć co piszecie .

DYZMA
DYZMA
8 lat temu

IDIOTA NIE WIDZI ZE TO „PADAKA” JEST. JUZ TRYBUNKE NA STALI WYBUDOWANO, TYLKO NIKT TAM NIE CHCE SIADAC, BO TO ROZNO JEST! A W GALERIACH PUSTKI , BO NIESTETY KASY BRAK ,,,!

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

mnie nie interesuje jak ten pan nazwie kolejny moloch handlowy- powinna być nazwa polskobrzmiąca – a panie Ryśku – fabryki poprzenosili do Chin gdzie idzie lawinowa produkcja bubli jednorazowych – ale już niektórzy zaczynają przecierać oczy- może trendy się odwrócą.

Rysiek
Rysiek
8 lat temu

No to pięknie, czyli machlojek ciąg dalszy, słyszałem że do Millenium chodzi synalek i naciąga najemców. Gdzie te znane marki ? Gdzie Qubus? Ludzie wynajmą a później będą ludzkie tragedie bo na czynsz nie starczy, już teraz w Rzeszowie wszystkie galerie świecą pustkami, po co komu kolejna, lepiej fabryki wybudować.

adam
adam
8 lat temu

zdecydowanie nie trafna nazwa, skoro mamy juz Aureole Ferenca to i ten obiekt nalezaloby uhonorowac jego osoba. Ogłaszam konkurs:

VV
VV
8 lat temu

mam inne propozycje dla tego molocha „Richard&Teddy Prosperity” albo moze poleciec po calosci i nazwac ja Reishoff Platz. ? i gdzie w tym Rzeszowie jest jakies „city”???? bo nie rozumiem.

przemyślak stary
przemyślak stary
8 lat temu

A może tak nazwać tego nowego kloca memorial tadziu F.

czarek
czarek
8 lat temu

Nie ważne jak inwestor nazwie ten szklany klocek i tak będzie to potocznie nazwane, nowy Hotel Rzeszów. Miejsce nie jest najlepsze że względu na dwa wiadukty oraz tory kolejowe, które skutecznie utrudnia mieszkańcom dostanie się do obiektu. Już obecnie sklepy w centrum miasta są likwidowane a Galerii na tej ulicy co niemiara a każda świeci pustkami. Najgorzej jest chyba w CH Ameryka ale Europa II to już historia, chyba go inwestor przerobi na akademik.